Mistrzostwa Warmii i Mazur w układaniu słów

2014-10-03 12:00:00(ost. akt: 2014-10-02 13:44:54)
Wspólne zdjęcie zwycięzców, organizatorów i gości

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

Rok rocznie w Nowym Mieście odbywają Mistrzostwa Warmii i Mazur w Scrabblach. W tym roku w turnieju wzięło w nim 56 osób z całej Polski, z czego sześć z Nowego Miasta i Kurzętnika
Mistrzostwa były dwudniowe. Po niedzielnych potyczkach zwycięzcą został Tomek Zwoliński, który wywalczył tytuł Mistrza Warmii i Mazur. Tuż za nim znalazł się Rafał Lenartowski. Trzecie medalowe miejsce dla Michała Alabrudzińskiego (Włocławek).

Laureatem kategorii Złoty Blank został Dariusz Białobrzewski (Gdynia), który otrzymał szklaną statuetkę ufundowaną przez burmistrza Nowego Miasta. Najlepszą uczestniczką mistrzostw została Irena Sołdan (Sopot).

W turnieju udział wzięło sześciu mieszkańców powiatu nowomiejskiego. Miejsce 12. wywalczył Mariusz Orzeł (Nowe Miasto), a Łukasz Moskal (Kurzętnik) znalazł się na siedemnastej lokacie. Dużo dalej w rankingu znaleźli się Krystian Wandzlewicz, Eugeniusz Tuszyński, Paweł Jankowski i Dominik Peter (wszyscy z Nowego Miasta), którzy kolejno zdobyli 41, 50, 55 i 56 miejsca.

Więcej informacji w piątkowym (3 października 2014 roku) numerze Gazety Nowomiejskiej. kajoo