Ślubowanie klas pierwszych w Norwidzie

2014-09-23 10:37:03 (ost. akt: 2014-09-23 10:48:39)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół im. C.K. Norwida

20 września w Zespole Szkół im. C. K. Norwida odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych liceum ogólnokształcącego.
Ceremonia ta, na stałe wpisana do szkolnego kalendarza, stanowi oficjalne potwierdzenie przyjęcia pierwszoklasistów do grona braci uczniowskiej. Młodzież, w obecności przybyłych na uroczystość gości, złożyła przysięgę na sztandar szkoły. Treść wypowiadanej głośno roty to deklaracja licealistów, pragnących uczyć się, rozwijać swoje talenty, szanować dorosłych oraz siebie nawzajem. Rodzice obecni na uroczystości mogli bliżej poznać charakter pracy szkoły przedstawiony przez dyrektora placówki - panią Barbarę Przeradzką-Martko.

Zgodnie z tradycją uczniowie klas II wraz z wychowawcami - panią Anną Resicką i panem Bartłomiejem Bartkowskim - przygotowali część artystyczną oraz ciekawe konkursy międzyklasowe. Młodzież , rysując portret swojego wychowawcy, pijąc zdrowe mleko, rzucając piłką do kosza czy zgadując wykonawców piosenek, bawiła się znakomicie Atmosfera zdrowej rywalizacji pozwoliła wyłonić zwycięski zespół - w tym roku najlepsza okazała się klasa Ic.

Tradycyjnie starsi koledzy wręczyli pierwszoklasistom kroniki, by te stały się dziennikami życia szkolnego i klasowego. Uwieńczeniem uroczystości - jak co roku- były pamiątkowe zdjęcia. Po gali odbyły się spotkania wychowawców klas z rodzicami.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Norwid

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5