Pojadą pełną mocą pod górę

2014-09-20 11:02:16 (ost. akt: 2014-09-20 11:06:17)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Atrakcyjnie zapowiada się Górski Rally Sprint "Pod Nawrę", który w dniach 20 i 21 września organizuje Automobilklub Nowomiejski. Inicjatorzy przedsięwzięcia serdecznie zapraszają kibiców i fanów motoryzacji na znaną trasę, ze startem na ulicy Żwirki i Wigury w Nowym Mieście Lubawskim.

Wydarzenie sportowe uatrakcyjni pokaz samochodów iveco z możliwością jazd próbnych. To okazja dla przedsiębiorców, by zapoznali się z ofertą tej marki.

Będą zaproszeni goście w autach prosto z torów wyścigowych, drifterzy, auta zabytkowe, motocykle i gokarty. 

Na najlepszych zawodników czekają bardzo atrakcyjne nagrody od hojnych sponsorów. Podczas imprezy będą funkcjonowały dwa punkty gastronomiczne — na dole, przy biurze zawodów i przy pomniku.

Park serwisowy zlokalizowany będzie na dawnej rozładowni PKP. 
Zarząd klubu apeluje o wyrozumiałość i z góry przeprasza użytkowników dróg, którzy mogą napotkać utrudnienia w rejonie rozgrywanych zawodów.


Patronat medialny nad wyścigami objęła "Gazeta Nowomiejska". 
W sobotę, 20 września, zawody rozpoczną się podjazdem treningowym o godz. 12, natomiast w niedzielę pierwszy samochód wystartuje o godz. 10. 30. 


Przypomnieć warto, że szerokość asfaltowej trasy pod Nawrę wynosi 5 metrów, natomiast długość znanego nowomiejskiego, górskiego toru liczy 1.364 metry. Różnica wzniesień to 48,5 m. Zakrętów prawych i lewych jest sześć, a średni wznios trasy wynosi 3,56 procenta.ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5