Trzecie miejsce na Spartakiadzie Wodnej ZNP

2014-06-28 11:18:44 (ost. akt: 2014-06-28 11:22:12)

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W Rynie odbyła się Spartakiada Wodna ZNP. W zmaganiach wzięło udział dziewięć reprezentacji, w tym ekipa nowomiejskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Odbyły się trzy konkurencje. Były dwójki mieszane na kajakach, trójka (dwóch mężczyzn i kobieta) na żaglówkach — omegach oraz start na DZT-ach, czyli łodziach wiosłowo-żaglowych dwóch drużyn dobranych losowo. 
W ogólnej klasyfikacji nowomiejska reprezentacja zajęła trzecie miejsce, a rywalizacja była zacięta.

Swoją klasę pokazali Agnieszka Bochenek i Sebastian Prokop — dwójka kajakarska, która od pierwszej spartakiady ma mistrzowski tytuł.
W tym roku poważnymi przeciwnikami nowomieszczan była dwójka kajakarska z Giżycka, ale pani Agnieszka i pan Sebastian zdobyli pierwsze miejsce i potwierdzili swoją klasę. 


Podczas imprezy organizatorzy przygotowali też niespodziankę dla prezesów oddziałów ZNP. Był to bieg australijski na żaglówkach omegach. W tej konkurencji Jolanta Krezymon, prezes ZNP z Nowego Miasta Lubawskiego zajęła drugie miejsce. 


W programie były też prezentacje, podczas których śpiewano piosenki turystyczne i żeglarskie. Tu nowomiejska ekipa otrzymała wyróżnienie.


Organizatorem spartakiady był Oddział ZNP w Giżycku przy współudziale Warmińsko-Mazurskiego Okręgu ZNP i Zarządu Głównego ZNP. Grażyna Jonowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5