Ponad sto osób niepełnosprawnych rywalizowało w hali

2014-05-16 12:00:00 (ost. akt: 2014-05-15 11:07:46)
W konkurencjach brały udział osoby w różnym wieku

W konkurencjach brały udział osoby w różnym wieku

Autor zdjęcia: Arch. WTZ

W hali MOSiR w Nowym Mieście odbyły się zawody sportowe z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Zorganizował je nowomiejski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.


Uczestnicy zawodów sportowych mieli możliwość rywalizacji w wielu konkurencjach sportowych, m.in. w skokach przez skakankę, rzutach do celu woreczkami, skokach w workach na czas, czy w torze przeszkód.


Wśród uczennic szkół podstawowych najlepiej we wszystkich konkurencjach spisała się Lucyna Jaroszewska (SP w Boleszynie). Tuż za nią znalazła się Sandra Prusinowska (SP nr 2 w Nowym Mieście), a trzecie miejsce wywalczyła Monika Pokorska (SP nr 1 w Nowym Mieście).

Wśród chłopców niepokonanym był Dominik Wierzbicki (ZS w Jamielniku). Drugie i trzecie miejsca kolejno zajęli uczniowie z SP nr 1 w Nowym Mieście — Dawid Klimek i Jakub Teska.

Patrycja Kalisz (ZS w Kurzętniku) zdobyła najwyższe noty w kategorii dziewcząt uczących się w gimnazjum. Za nią znalazły się Marta Pokorska (ZS w Kurzętniku) oraz Natalia Sumińska (gimnazjum w Bielicach).


W turnieju nie zabrakło chłopców w tej kategorii. Pałeczki zwycięzcy nie oddał Paweł Kalisz (Zespół Szkół w Kurzętniku), za którym znaleźli się Patryk Zawolski (Zespół Szkół w Jamielniku) oraz Krystian Wiśniewski (Zespół Szkół w Kurzętniku).

Wśród dorosłych pierwsze miejsce wśród pań zajęła Monika Matyjak, drugie Monika Jabłońska, natomiast trzecie Katarzyna Radzimińska — wszystkie dziewczęta uczęszczają do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Mieście.

Wśród mężczyzn na najwyższym miejscu na pudle stanął Dariusz Rybacki (Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście). Drugie i trzecie miejsce w swojej kategorii zajęli kolejno Andrzej Fido (PŚDS) oraz Łukasz Szczawiński (WTZ). opr. kajooPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5