Potyczki Ekologiczne uczniów z Norwida

2014-05-09 12:00:00 (ost. akt: 2014-05-08 11:28:40)

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Dnia 16 kwietnia, w Zespole Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, w ramach Dnia Ziemi odbyły się Potyczki Ekologiczne.
W przedsięwzięciu tym wzięły udział wszystkie klasy pierwsze liceum ogólnokształcącego, których reprezentacje (zespoły 4-osobowe) rywalizowały ze sobą aż w 11 konkurencjach. Drużyny musiały wykazać się wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz biologii.

Uczniowie rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt chronionych, segregowali odpady do odpowiednich pojemników, wyjaśniali oznaczenia znaków ekologicznych, rozpoznawali również głosy zwierząt. Drużyny musiały wykazywać się szybkością, sprawnością i współdziałaniem, zwłaszcza w takich konkurencjach jak: golenie kiwi na czas, tratwa, którą stanowił arkusz A3 i to na nim powinna zmieścić się cała drużyna i wytrwać jak najdłużej, kalambury oraz przeciąganie ekologicznej linki.

Uczestnicy potyczek,jak również dopingujący ich koledzy, angażowali się w rywalizację międzyklasową. Jury w składzie: pani Dyrektor Barbara Przeradzka- Martko, nauczycielka biologii pani Paulina Orłowska oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Baranowski - bacznie obserwowali wszystkie konkurencje i sprawiedliwie oceniali uczestników.

Zawody wygrała klasa Ib, która w ostatniej konkurencji wyprzedziła drużynę z Ia. Nagrodą dla zwycięskiej klasy był talon - wybrany dzień wolny od odpowiedzi ustnej i kartkówek; na jego realizację uczniowie mają czas do końca czerwca tego roku. Zwycięzcom gratulujemy!. Potyczki ekologiczne przygotowała klasa IIb o profilu biologiczno - chemicznym z wychowawczynią Justyną Haską.

Elżbieta Szcześniak

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5