Licealiści za pan brat z nowymi technologiami i innowacyjnymi projektami

2014-03-25 09:36:01 (ost. akt: 2014-03-25 09:50:40)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół im. C.K. Norwida

Uczniowie klasy IIIb LO ZS im. C. K. Norwida w Nowym Mieście z opiekunkami – Ewą Piotrowską i Elżbietą Szcześniak wzięli udział w Targach Akademia 2014 oraz odwiedzili Pomorski Park Naukowo –Technologiczny w Gdyni.
Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu "COOL – ciekawi, otwarci, odważni licealiści" współfinansowanego przez Unię Europejską.

Na Wydziale Prawa i Administracji w Bałtyckim Kampusie Uniwersytetu Gdańskiego przygotowano prawie 100 stoisk informacyjnych, na których swą ofertę zaprezentowało kilkadziesiąt polskich i zagranicznych szkół wyższych, wydziały i jednostki UG, szkoły pomaturalne, policealne i językowe.

Licealiści mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, biorąc udział w warsztatach i pokazach doświadczalnych, zwiedzić laboratoria, sale wykładowe, pracownie naukowe.

Drugą część dnia tegoroczni maturzyści spędzili w PPNT, odwiedzając jego laboratorium, które realizuje innowacyjne przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe, zwłaszcza badania molekularne, analizy chemiczne, mikrobiologiczne i środowiskowe.

Ciekawym doświadczeniem była wizyta w firmie MpicoSys, która działa w obszarze nowych technologii mikro systemów elektronicznych. Przykładem produktu jest Karta Olimpijska z ekranem elastycznym wykorzystana na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2008 roku.

Licealiści spotkali się również z pracownikami firmy CERKO, która jest producentem produktów dermokosmetycznych.

Interesująca była też prezentacja projektu multimedialnego interaktywnej pomocy dydaktycznej pod nazwą Professor Why wprowadzającej graczy w fascynujący świat chemii. Projekt został przygotowany przez firmę CTAdventure zajmującą się Rozszerzoną Rzeczywistością, łącząc świat rzeczywisty z obrazem generowanym komputerowo przy użyciu autorskiej technologii.

PPNT to interesujące miejsce, ważne na mapie trójmiejskich inicjatyw samorządowych. Mieści się w nim również Centrum Nauki EXPERYMENT.

ZS im. C. K. Norwida

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Norwid

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5