Uczniowie z nowomiejskiego liceum nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie "Bliżej Norwida"

2013-11-15 01:03:03 (ost. akt: 2013-11-15 01:04:50)

Autor zdjęcia: Tadeusz Banowski

Już od 10 lat uczniowie Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczą w cyklu konkursów "Bliżej Norwida" w Warszawie, odnosząc corocznie sukcesy.
W tym roku w XVII Konkursie Recytacji Poezji Cypriana Norwida wzięli udział: Marta Domżalska, Izabela Jastrzębska, Amelia Bukowska i Andrzej Ząbkiewicz, natomiast w XVI Konkursie Śpiewania Poezji naszą szkołę reprezentowali: Marta Domżalska, Wiktoria Ulińska z Alicją Kozłowską oraz Karina Angowska z Andrzejem Ząbkiewiczem.

Jury, w skład którego wchodzili pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego(dr Anna Kozłowska i dr Tomasz Korpysz), aktor teatralny oraz nauczyciele XXIV Liceum w Warszawie przyznało drugie miejsce dla Amelii Bukowskiej za recytację fragmentów wiersza Próby oraz wyróżnienie dla Andrzeja Ząbkiewicza za fragment Promethidiona- Bogumił. Dialog, w którym jest rzecz o sztuce i stanowisku sztuki. W kategorii poezji śpiewanej III miejsce zdobyły: Wiktoria Ulińska i Alicja Zalewska, które do własnej muzyki zaśpiewały wiersz Modlitwa. Opiekunami konkursów byli: p. Beata Zielińska i p. Tadeusz Banowski.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutajŹródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5