Zawodnicy nie próżnują, wzięli udział w dwóch turniejach

2013-05-10 09:47:00 (ost. akt: 2013-05-10 09:49:44)
Piotr Kozłowski, Damian Chyliński, Albert Sosnowski (bokser), Michał Dembler i Sebastian Prokop, niżej od lewej: Patryk Rzymek i Łukasz Langa

Piotr Kozłowski, Damian Chyliński, Albert Sosnowski (bokser), Michał Dembler i Sebastian Prokop, niżej od lewej: Patryk Rzymek i Łukasz Langa

Autor zdjęcia: Arch. klubuKickboxerzy z MUKS Olimpia Nowe Miasto w ostatnim czasie wzięli udział w dwóch turniejach: dla seniorów i juniorów w Pułtusku i Ostrowcu Świętokrzyskim. Dwa krążki dołączyły do kolekcji trofeów sportowców.


W Mistrzostwach Polski Pointfighting i Light-Contact Seniorów w Pułtusku, które odbyły się dwa tygodnie temu, nowomiejski MUKS Olimpia reprezentowało trzech zawodników. Jacek Kołodziej (kat. wag. 74kg) wygrał pierwszą walkę, lecz przegrał następną z zawodnikiem posiadającym lepsze warunki fizyczne.
— Michał Dembler (kat. wag. 89 kg), mistrz Polski z zeszłego roku, znów pokazał jak widowiskowo i z sercem można walczyć. Podczas drugiej walki narożnik jego przeciwnika "rzucił ręcznik". Michał przegrał po bardzo wyrównanej walce z Wojtkiem Wiśniewskim z Zamku Kurzętnik zajmując trzecie miejsce — mówi Sebastian Prokop, trener sekcji kickboxingu MUKS Olimpia.


Sebastian, podobnie jak jego dawny trener Dembler, zdobył brązowy medal w kat. 79 kg. W czwartej walce (o wejście do finału) spotkał się z "niewygodnym" zawodnikiem i zakończył ciężki dzień na podium.
Natomiast w ubiegły weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w kickboxingu w formule kick-light. Olimpię ponownie reprezentowało trzech zawodników. Patryk Rzymek (kat. wag. 69 kg) po nieudanym pojedynku eliminacyjnym został niestety wykluczony z dalszej rywalizacji. 


— Łukasz Langa (kat. wag. 69 kg) wygrał pierwszą walkę w dobrym stylu zadając wysokie kopnięcia, z którymi nie mógł sobie poradzić jego rywal. W drugim starciu spotkał się z aktualnym Mistrzem Polski Juniorów w ringowej formule low-kick. Po bardzo dobrej walce niestety Łukasz przegrał — relacjonuje Sebastian Prokop.
Piotr Kozłowski (kat. wag. 63kg) w pierwszej walce pokonał swojego przeciwnika, drugi pojedynek nie był już taki łatwy. 


— "Koza" przegrywał przez dwie rundy. W trzeciej rundzie, pomimo potwornego zmęczenia, nadrobił z nawiązką stracone punkty i w rezultacie wygrał. Niestety Piotr nie do końca zdążył zregenerować siły. Przegrał nieznacznie w pojedynku o medal. Piotr i Łukasz w tym roku zmienili kategorię wiekową z kadeta na juniora, wiec tym bardziej mieli utrudnione zadanie walcząc ze starszymi kolegami — wyjaśnia trener.
Po walkach eliminacyjnych odbyła się Gala Sportów Walki "Fighter Night 2", którą zawodnicy mieli okazję oglądać. Mogli zobaczyć osiem pojedynków w tym walki o Zawodowego Mistrza Polski Low kick i K1.

— Dziękuję swoim zawodnikom za to, że zostawili dużo serca na macie. Dziękuję również gminie miejskiej Nowe Miasto za dofinansowanie obu wyjazdów — mówi Sebastian Prokop.


Dodajmy, że do Ostrowa Świętokrzyskiego razem z zawodnikami Olimpii pojechał Damian Chilinski z Zamku Expom Kurzętnik. Niestety nie udało mu się zdobyć żadnego krążka. Warto wspomnieć również o Karolinie Lewalskiej z Zamku, która otrzymała kolejne powołanie do kadry Polski przed Mistrzostwami Europy.

Kasia Ochocka

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5