Im więcej wylanego potu teraz, tym mniej straconej krwi w przyszłości

2013-03-18 10:58:40 (ost. akt: 2013-03-18 10:06:19)
Ćwiczenia w Ostródzie

Ćwiczenia w Ostródzie

Autor zdjęcia: Arch. KPP Nowe Miasto

Nieetatowe Pododdziały Policji z Nowego Miasta Lubawskiego, Ostródy, Iławy, Działdowa i Oddział Prewencji Policji z Olsztyna wzięły udział w wspólnych ćwiczeniach, które odbyły się na stadionie miejskim w Ostródzie.
Funkcjonariusze ubrani w tzw. żółwia, wyposażeni w kask, tarcze, pałki oraz plecakowe i ręczne miotacze pieprzu doskonalili swoje umiejętności w formowaniu policyjnych tyralier i kordonów oraz poruszania się po trybunie stadionu i drogach ewakuacyjnych.

Jak mówił jeden z policjantów: "Pobyt w Ostródzie to dobra okazja do poznania tego stadionu z bliska. Takie rozeznanie może nam pomóc w przypadku naszego ewentualnego udziału w przywracaniu zakłóceń porządku związanych z meczem piłkarskim".

Asp. Kobylański z Oddziału Prewencji Policji był pod wrażeniem dobrego przygotowania policjantów z "enpepów", którzy udział w różnego rodzaju zabezpieczeń biorą rzadziej niż policjanci z oddziału.

— Nie sądziłem, że aż tak dobrze potrafią formować szyki — powiedział.

Dodał, że manewry te to dobra okazja dla młodych policjantów, którzy nie mieli okazji jeszcze uczestniczyć w pododdziałach zwartych policji.

— Po takich ćwiczeniach wiemy, na co danego policjanta stać. Większość z nas rozumie się bez słów, wie co ma robić w szeregu i dlatego dużą uwagę poświęcamy mniej doświadczonym, by i z nimi mieć takie relacje — mówił.

Na ostródzkim stadionie, przy -15 stopniach Celcjusza, funkcjonariusze spędzili przeszło 4 godziny, realizując scenariusze wymyślane przez dowódców. Mróz i zalegający śnieg, choć nie ułatwiały, nie przeszkodziły w realizacji zadań. Ćwiczenia te, to również dobry sprawdzian przed zbliżającym się meczem Stomilu Olsztyn z Cracovią.

Jak mówią policjanci "Im więcej wylanego potu teraz, tym mniej straconej krwi w przyszłości". Mają również nadzieję, że mimo dobrego przygotowania, nie będą mieli powodu do reagowania.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. starszy pan nml stadion #1027524 | 178.36.*.* 19 mar 2013 02:49

    I tak dostaną manto od kibiców ! :D

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5