Z Lidzbarka do Straszew przez Welskie Piekiełko...

2024-07-03 01:13:29(ost. akt: 2024-07-03 01:32:48)
Uczestnicy spływu na pamiątkowej fotografii

Uczestnicy spływu na pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Nadesłane

Klub Sportowy z Mroczna zorganizował po raz kolejny imprezę wodniacką — XIV Spływ Kajakowy KSM '2024. Jednym z elementów, który towarzyszył imprezie było sprzątanie rzeki Wel.
Spływ rozpoczął się w Lidzbarku, gdzie zwodowano na Wel 24 kajaki. Łącznie wystartowało 46 osób. Od Lidzbarka Wel płynie uroczo meandrującym nurtem z niecodzienną przyrodą po obu stronach rzeki. Na słynnym Piekiełku Wel płynie głębokim wąwozem i tu prąd jest silny, a na drodze kajakarzy pojawiają się liczne zwalone drzewa, co podnosi atrakcyjność spływu. Wszyscy jednak poradzili sobie z tym dość trudnym technicznie odcinkiem. XIV Spływ Kajakowy KSM '2024 zakończył się w Straszewach, gdzie jeszcze przed kilkudziesięcioma laty funkcjonowała osada. Tam przy ognisku z pieczeniem kiełbasek dokonano podsumowania wodniackiej imprezy.
Za rok, 28 czerwca, zorganizujemy jubileuszowy XV spływ, który od początku cieszy się popularnością. Podczas tegorocznej imprezy staraliśmy się sprzątać napotkane śmieci. Zebraliśmy około 50 kilogramów odpadków. Fundusze na naszą wodniacką imprezę pochodziły z dotacji Urzędu Gminy w Grodzicznie, a sprzątanie rzeki Wel odbyło się pod hasłem "NASZA CZYSTA RZEKA" — powiedział Krzysztof Zielazny, koordynator spływu. ul2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5