Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

„Migam Ja, Migasz Ty, Miga cały Świat”

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny w KRAINIE ODKRYWCÓW


Nauka języka migowego to nie tylko świetna zabawa dla dziecka, ale przede wszystkim wskazanie mu nowego, alternatywnego sposobu porozumiewania się z ludźmi, przy jednoczesnym uwrażliwianiu na drugiego człowieka. Uczy dziecko od najmłodszych lat szacunku, tolerancji i godnego traktowania ludzi różniących się od nas samych, umożliwia kontakt z osobami z wadą słuchu. Przyczynia się do rozwoju umiejętności społecznych dziecka. Poszerza jego pogląd na świat i sposób jego rozumienia.

W naszym Przedszkolu projekt realizuje Pani Ania Siemek Logopeda wraz z Grupą 5. W każdym miesiącu dostajemy wytyczne od koordynatora projektu i razem z grupą trzeba je wykonać i opublikować zdjęcia lub filmik. Przygodę z językiem migowym rozpoczęliśmy od opowiadania o Agatce i jej mamie. Obie pojawiły się w przedszkolu i …..rozmawiały ze sobą za pomocą rąk i ciała, nic przy tym nie mówiąc. Później dzieci poznały budowę ucha – ślimaka. Ślimak – najważniejsza część ucha wewnętrznego, z wyglądu przypominająca muszlę ślimaka. Jego uszkodzenie powoduje niedosłuch bądź nawet głuchotę. Od września nauczyliśmy się słów proszę ,przepraszam, dziękuję, dzień dobry, do widzenia, choinka, śnieg, Mikołaj, babcia i dziadek. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, a migają zarówno w domu jak i w Przedszkolu.


Autorem i koordynatorem Projektu jest Anna Taciak - nauczyciel Niepublicznego Przedszkola Leśna Polanka w Mechlinie, przy współpracy z dyrektorem przedszkola Paulina Fabisiak.
Projekt jest zgody z obowiązującą Podstawą Programową oraz z 5 kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Przedszkole Nr 4 w Nidzicy
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5