Poznaj polskiego autora: ,,Miłość i tron" Anny J. Szepielak

2023-06-10 10:00:00(ost. akt: 2023-06-09 08:43:40)
Sylwia Białowąs

Sylwia Białowąs

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Anna J. Szepielak prezentuje znaną historię w całkiem innym, bardziej intrygującym świetle.
Pierwszy tom epickiej serii o Jagiellonach przenosi nas do XV wieku, kiedy to na królewskim tronie zasiadał Kazimierz IV Jagiellończyk. Akcja powieści toczy się przez 33 lata, a rozpoczyna się świętem narodzin księcia Zygmunta I Jagiellończyka, które "niespodziewanie zmieniło się w bitwę na śmierć i życie". Jesteśmy obserwatorami codziennego życia, uczestniczymy w ważniejszych wydarzeniach na dworze królewskim. Przyglądamy się również pewnej niepozornej dziewczynce, która bardzo chciała zobaczyć polską królową w orszaku przybywającym do Torunia.

Przypadek czy przeznaczenie... Czy jedno spojrzenie może odmienić nasze życie? Przekonajcie się sami.

"Miłość i tron" to powieść historyczna, która od pierwszej strony wciąga w wir wydarzeń. Styl autorki jest lekki, co sprawia, że przez książkę się płynie, jednak są momenty, w których się zatrzymujemy i poddajemy refleksji. Jest konkretnie i prawdziwie, da się odczuć ogrom pracy włożony przez Szepielak w napisanie tej powieści. Na szczególne wyróżnienie zasługuje ożywienie i nadanie niesamowitych barw bohaterom, którzy z zaangażowaniem i poświęceniem wykonują swoje obowiązki. Detale z codziennego życia ludzi sprzed ponad pięciuset lat również są zaskakujące.

"Miłość i tron" Anny J. Szepielak to powieść potwierdzająca, że przeszłość skrywa wiele tajemnic, które warto odkrywać. Pokazująca, że nawet człowiek władający na co dzień wielkim królestwem jest w pewnych momentach życia całkowicie bezradny. To powieść o rozterkach matki, o braterskich relacjach, o walce o władzę, która może zniszczyć rodzinę. To też powieść o pogoni za marzeniami, o przyjaźni i o tym, że każdy z nas ma ważne zadanie do spełnienia w swoim życiu.
Bardzo mi się podobała i z niecierpliwością wyczekują tomu drugiego.


Sylwia Białowąs

Trwa nasz cykl #poznajpolskiegoautora, w którym promujemy polską literaturę. Recenzje publikujemy co 2 tygodnie. Ich autorką jest Sylwia Białowąs, która na Instagramie prowadzi profil @ksiazka_do_towarzystwa

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5