Poznaj polskiego autora: ,,I będę cię kochać aż do śmierci"

2022-03-14 15:55:48(ost. akt: 2022-03-14 16:45:27)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Życie to nie prosta droga, zdarzają się zakręty. Każdy z nas ma plany, marzenia, cele, a co jeśli w jednym momencie, to wszystko rozpada się jak domek z kart?
Młodzi, szalenie w sobie zakochani, ciekawi świata i żądni przygód - tacy są bohaterowie najnowszej powieści Anny Kasiuk ,,I będę cię kochać aż do śmierci". Byli gotowi ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, jednak los zaplanował dla nich coś innego. Tomek po tragicznej w skutkach bójce, trafia do więzienia. Plany odeszły w przeszłość.

Rita znika z jego życia na kilkanaście lat. Kiedy spotykają się ponownie, ona u boku zazdrosnego męża i dzieci, prowadzi pensjonat w malowniczej miejscowości na Mazurach. A od codziennego życia, odrywa ją romans z zaprzyjaźnionym policjantem. On natomiast chce ją odzyskać. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy uda się na nowo rozpalić namiętność i poczuć miłość?

,,I będę cię kochać aż do śmierci" Anny Kasiuk to piękna historia, pokazująca, że każdy etap w życiu ma swój smak i swoje piękno. Traktująca o miłości która czasem uszczęśliwia, a innym razem rani. Autorka zwraca uwagę na ważny problem przemocy domowej i towarzyszącym jej uzależnieniu. Ukazuje jak brak miłości w dzieciństwie wpływa na dorosłe życie. Anna Kasiuk udowadnia, że po mistrzowsku buduje fabuły, które każą się nam zatrzymać i poddać refleksji własne życiowe decyzje. I to wszystko w otoczeniu pięknych krajobrazów Mazur.

,,Życie jest jednak przewrotne. I choć bardzo czegoś pragniemy, gotowi jesteśmy góry przenosić, by zdobyć miłość, czasami zdarza się, że nie jest nam ona pisana. Mimo że myślimy tak samo, zmierzamy w podobnym kierunku, nasze drogi uparcie się rozchodzą. I nie ma na to lekarstwa. Bo miłość jest największą bronią przeciwko wszystkiemu, co staje człowiekowi na drodze."

Sylwia Białowąs


,,I będę cię kochać aż do śmierci" to kolejna książka z cyklu #poznajpolskiegoautora, w którym promujemy polską literaturę. Recenzje będziemy publikować co 2 tygodnie. Ich autorką jest nidziczanka Sylwia Białowąs, która na Instagramie prowadzi profil @ksiazka_do_towarzystwa2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5