Gmina Kozłowo: Zabił psa ze szczególnym okrucieństwem

2021-09-15 09:56:26 (ost. akt: 2021-09-15 10:04:11)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: freepik

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sposób okrutny zabił psa, a jego truchło wrzucił do rzeki.
Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na terenie gminy Kozłowo. W piątek (10 września) do Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy zgłosiła się kobieta, która poinformowała dyżurnego o zabiciu psa. W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci potwierdzili przekazaną przez 35- latkę informację i jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę przestępstwa.

W trakcie przeprowadzonych czynności kryminalni ustalili, że 56-latek tego wieczoru odwiedził swojego szwagra, z którym wspólnie spożywał alkohol. W pewnym momencie mężczyzna wyszedł z domu - jak się później okazało - zabić psa. Sprawca przy użyciu plastikowej taśmy powiesił zwierzę w budynku gospodarczym, w wyniku czego doprowadził do jego padnięcia. Następnie truchło psa przewiózł i wyrzucił do pobliskiej rzeki. Pomimo przeszukania jej kilkuset metrów policjanci nie ujawnili padniętego czworonoga.

56-letni mieszkaniec gm. Kozłowo został zatrzymany, usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem i przyznał się do popełnionego czynu, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd. Zgodnie z zapisem art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(ap/rj)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5