Kolonie i półkolonie dla dzieci z MOPS-em

2021-07-22 18:00:00 (ost. akt: 2021-07-22 17:48:50)

Autor zdjęcia: Pixabay

WAKACJE \\ Wypoczynek dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym odbędzie się w formie kolonii organizowanych przez Kuratorium Oświaty oraz półkolonii organizowanych na terenie placówek wsparcia dziennego.
Danuta Kamińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy w Nidzicy poinformowała, że wypoczynek dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym odbędzie się w formie kolonii organizowanych przez Kuratorium Oświaty oraz półkolonii organizowanych na terenie placówek wsparcia dziennego z wykorzystaniem doświadczenia wychowawców świetlic przy współpracy z sołtysami i radami sołeckimi, rodzinami, dziećmi i mieszkańcami oraz lokalnymi Stowarzyszeniami.

— Wszelkie działania odbywać się będą zgodnie z obowiązującym na dany moment reżimem sanitarnym. Wymienione kolonie organizowane przez Kuratorium Oświaty obejmować będą grupę 30 osób, która w II turnusach rekreacyjnych wyjedzie do Białego Dunajca — mówi Danuta Kamińska.

Pierwszy turnus, liczący 15 osób, odbędzie się w dniach od 10 do 19 sierpnia, drugi turnus również 15-osobowy w dniach od 20 do 29 sierpnia.

— Natomiast półkolonie organizowane będą jako kilkudniowe turnusy bez noclegu, których zadaniem będzie realizacja działań popandemicznych. Opiekunowie codziennie przywozić będą dzieci na kilkugodzinne zajęcia. Dzieci przez cały czas trwania zajęć przebywać będą pod opieką wychowawców, animatorów na świeżym powietrzu, gdzie półkolonie będą miały miejsce — wyjaśnia Danuta Kamińska.

W ramach prowadzonych atrakcji dzieci będą miały zapewnioną opiekę oraz zajęcia edukacyjne, profilaktyczne, przewidziane w programie.

red.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5