Hubert Pietrzak najlepszym zawodnikiem

2020-08-26 10:00:00(ost. akt: 2020-08-26 09:07:08)
Hubert Pietrzak

Autor zdjęcia: TS Nida

Od 21 do 23 sierpnia zawodnicy Towarzystwa Sportowego NIDA rywalizowali w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Zamościu Młodzików do lat 15 oraz Juniorów Młodszych do lat 17.
W grupie Młodzików Nidzicę reprezentowali Dominik Smoliński, Bartosz Burski, Damian Łęgowski, Hubert Pietrak, Cezary Łęgowski. W grupie do lat 17 wystąpili Konrad Możdżonek oraz Michał Jaworski. Obaj zawodnicy debiutowali w tej grupie wiekowej. Konrad wywalczył w kategorii 67kg miejsce V.
Michał natomiast po bardzo zaciętej walce stanął na drugim stopniu podium.

W grupie młodszej do lat 15 debiutujący trzynastolatek z Piotrowic Dominik Smoliński w kategorii do 45kg zajął miejsce XI. W kategorii do 61kg Hubert Pietrzak bijąc siedmiokrotnie rekordy Polski wywalczył miejsce I deklasując przeciwników. Hubert został jednocześnie najlepszym zawodnikiem tych mistrzostw wśród piętnastolatków.

W tej samej kategorii Damian Łęgowski wywalczył miejsce VI. Pechowy start zaliczył Bartosz Burski, który rywalizował, osłabiony chorobą, w kategorii do 67 kg i spalił podrzut.

W rywalizacji klubowej nasi zawodnicy na 44 rywalizujące kluby zajęli miejsce XIII.

Po krótkim odpoczynku zawodnicy będą przygotowywali się do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U17, które rozegrane zostaną we wrześniu w Ciechanowie oraz Mistrzostw Polski Młodzików U15. Piętnastolatkowie rywalizować będą w Nowym Tomyślu.
Życzymy naszym zawodnikom kolejnych sukcesów.