SONDA. Jak nasi włodarze spędzą Walentynki?

2017-02-14 07:00:00 (ost. akt: 2017-02-13 19:34:22)
Walentynki

Walentynki

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Walentynki to Święto Zakochanych obchodzone 14 lutego. Mimo że do Polski zwyczaj ten przywędrował niedawno, to wszyscy chętnie go obchodzą. Trudno sobie wyobrazić ten dzień bez złożenia życzeń, wręczenia kwiatów czy drobnego prezentu osobie bliskiej. Zapytaliśmy naszych włodarzy jak w tym roku spędzą Dzień Zakochanych.
 fot. 0 Wójt Bożena Grochala

Bożena Grochala - wójt gony Janowiec Kościelny

Uważam, że każde święto, które pozwala na spędzenie czasu razem, jest dobre. W tym roku Walentynki spędzę z mężem w domu. Nie planujemy żadnego wyjścia. Mąż przygotuje uroczystą kolację, ja upiekę pyszne ciasto. Myślę, że dostanę od męża piękny bukiet róż. To są moje ulubione kwiaty. Ja też przygotuję dla niego drobny upominek, ale to tajemnica.


fot.1. Wójt Waldemar Szymański

Waldemar Szymański, wójt gminy Janowo

Święto to niedawno weszło do naszej tradycji, ale nie zapominam o nim. Zawsze daję żonie bukiet czerwonych róż. Tegoroczne Walentynki spędzimy razem w domu przy kolacji. Mam nadzieję, że żona przygotuje coś smacznego. Raczej nie będę jej pomagał, bo ja przygotowuję posiłki tylko w soboty i niedziele. Najczęściej robię serek biały z rzodkiewką, szczypiorkiem lub smażę jajecznicę. A nie są to potrawy na uroczystą kolację.


Starosta Nidzicki Grzegorz Napiwodzki

Grzegorz Napiwodzki, Starosta Nidzicki

Oczywiście, że Walentynki obchodzę. Zawsze kupuję żonie bukiet czerwonych róż. Potem zjemy w gronie rodzinnym uroczystą kolację. Moja żona bardzo dobrze gotuje i piecze przepyszne ciasta. Dlatego ja będę tylko jej pomagał w przygotowaniu tej kolacji. Uważam, że jest to dzień, w którym w szczególny sposób można okazać najbliższej osobie swoją sympatię. Cenię sobie wspólnie spędzony czas z rodziną. Zawsze pamiętam także o urodzinach i imieninach.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5