Start Nidzica nadal bez punktów

2016-08-21 17:18:37(ost. akt: 2016-08-21 21:49:01)

W niedzielę (21 sierpnia) w meczu 2 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 Start Nidzica przegrał na wyjeździe z Polonią Pasłęk 0:3 (0:1)
Nadal bez zdobyczy punktowych są piłkarze nidzickiego Startu. W niedzielę podopieczni Andrzeja Arcyza przegrali na wyjeździe z miejscową Polonią 0:3.

W 2 kolejce Start Nidzica zmierzył się na wyjeździe z Polonią Pasłęk. Poloniści to spadkowicz z IV ligi. Obydwa zespoły przegrały swoje pierwsze spotkania Start Nidzica u siebie z Tęczą Miłomłyn 2:4 a Polonia Pasłęk na wyjeździe z Polonią Iłowo 1:3.

W bezpośredniej konfrontacji w 2 kolejce gospodarze z Pasłęka wygrali ze Startem Nidzica 3:0. Mecz ogólnie stał na słabym poziomie. Obydwa zespoły nie zaprezentowały gry na przyzwoitym poziomie. Polonia była skuteczniejsza i wygrała te spotkanie.

Mecz mimo porażki ogólnie był wyrównanym spotkaniem. Nieszczęście Startu rozpoczęło się już w 9 minucie. Strata piłki w środku boiska, szybka akcja gospodarzy lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne Startu a tam niepilnowany napastnik gospodarzy Zaborny pokonuje po raz pierwszy naszego bramkarza Tomka Samsela.

Start minutę wcześniej mógł objąć prowadzenie w tym meczu ale Mateusz Karwacki z 8 metrów niecelnie uderzył na bramkę Polonii.

Po przerwie Start bierze się ostro do odrabiania strat. Niestety w 56 minucie kolejny rajd gospodarzy, tym razem prawą stroną, dośrodkowanie w pole karne i napastnik Polonii Żukowski podwyższa wynik na 2:0.

Start nadal gra swoje, osiąga z minuty na minutę przewagę i w 67 minucie był bliski zdobycia gola kontaktowego. Za nieprzepisowe zagranie piłki we własnym polu karnym obrońcy Polonii arbiter przyznał rzut karny dla Startu którego tym razem nasz egzekutor Paweł Sobotka nie wykorzystał.

Dziesięć minut później Polonia podwyższa wynik spotkania. Trzeciego gola po błędzie naszej defensywy ponownie zdobywa napastnik gospodarzy Zaborny.

Nie zasłużyliśmy aż na tak wysoką porażką. Gra naszego zespołu w całym meczu nie wyglądała najgorzej. Gospodarze grali składniej. Zdobyli gole po ewidentnych błędach naszych zawodników których należy unikać - powiedział tuż po zakończonym spotkaniu trener Startu Nidzica Andrzej Arcyz

Start Nidzica: Samsel - Karwacki - Godlewski ( 75' P.Rzepczyński) - Mioduszewski - Zasadzki - Lejtyman (70' Shadi Al Madani) - Rogoziński (82' Kowalski) - Pawęcki (70' Cieślak) - Sobotka - Roczeń - Mydlarz (48' J.Rzepczyński)

Następny mecz piłkarze Startu Nidzica rozegrają już w najbliższą środę 24 sierpnia w Nidzicy a rywalem ich będzie Olimpia Olsztynek. Początek meczu o godz.17:00. Zapraszamy