Grali ile sił starczyło. Start Nidzica przegrał z Czarnymi Rudzienice

2016-05-21 20:02:33(ost. akt: 2016-05-21 20:28:09)

W sobotę (21 maja) w meczu 26 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 Start Nidzica przegrał na wyjeździe w Rudzienicach z miejscowymi Czarnymi 2:5 (1:2)
Start Nidzica w meczu z Czarnymi Rudzienice wystąpił w osłabionym zestawieniu. W dzisiejszym spotkaniu zabrakło w naszym zespole Kamila Michalskiego, Kuby Stasiukiewicza, Mateusz Szczypińskiego pauzującego za kartki i Tomka Jaroszewskiego leczącego kontuzję.

Grając cały mecz jedenastką bez jakiejkolwiek zmiany trudno jest o dobry wynik. Nie mniej w I połowie nasz zespół dopóki starczyło mu sił podjął walkę z zespołem Czarnych.

W tej części gry Start grał całkiem przyzwoicie. Prowadził nawet po zagraniu obrońcy Czarnych ręką w polu karnym i rzucie karnym który pewnie wyegzekwował Rafał Wawrzyniak. Napór gospodarzy i błędy w obronie naszego zespołu sprawiły że Czarni do przerwy odrobili straty i schodzili na przerwę do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron Start przez większe fragmenty tej części gry nie był w stanie podjąć równorzędnej walki chociaż drugiego gola w tej części gry dla Startu zdobył ponownie Rafał Wawrzyniak. Gospodarze przeważali i zdobyli kolejne swoje gole. Przy stanie 2:4 bramkarz nidzickiego Startu Tomek Samsel za faul na zawodniku gospodarzy ujrzał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Brak w składzie rezerwowego bramkarza sprawił że między słupkami stanął zawodnik z pola a konkretnie Daniel Pawęcki który niejednokrotnie na lidze halowej grał na tej pozycji i dawał sobie świetnie radę.

Start Nidzica przegrał mecz 26 kolejki z Czarnymi Rudzienice 2:5. Grając całe spotkanie, a ostatnie 20 minut w dziesięciu zawodników przynajmniej do przerwy był równorzędnym rywalem dla miejscowego zespołu.

Za tydzień 29 maja zespół Startu Nidzica czeka ciężkie spotkanie na własnym stadionie z liderem rozgrywek GSZS Rybno