Hazardowi mówimy NIE!

2015-01-22 15:25:36(ost. akt: 2015-01-22 11:26:58)

Autor zdjęcia: Marek Nachtygal

Uczniowie klas V i VI Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez specjalistę Urzędu Celnego w Olsztynie.
Głównym tematem spotkań było uzależnienie od hazardu, które dotyczy niestety nie tylko dorosłych. Wykorzystano porównanie postaci literackiej Golluma z powieści „ Hobbit" z hazardzistą dzisiejszych czasów zwracając szczególną uwagę na konsekwencje uzależnień.

Uczniowie poznali również symptomy, które wskazują, że ma się problem z hazardem oraz gdzie szukać pomocy w sytuacji utraty kontroli nad sobą.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie! Zwracajmy uwagę na sposób spędzania czasu wolnego oraz miejsca, w których przebywają NASZE dzieci.

Jolanta Wiśniewska-pedagog szkolny

POLECAMY


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: dwojkanidzica

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5