Morsowali dla WOŚP

2015-01-12 15:13:02(ost. akt: 2015-01-12 15:49:59)

Autor zdjęcia: Piotr Ruciński

W niedzielę na nidzickim rynku stanął co prawda mały, aczkolwiek wypchany morsami po brzegi basen.
Organizatorem akcji morsowania były Morsy ze Szkotowa wraz z nidzickimi harcerzami, a na potrzeby wydarzenia strażacy z nidzickiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej użyczyli zbiornik wykorzystywany w akcjach gaśniczych, który wypełniony został wodą. Nie zabrakło również pysznego bigosu, którym częstowani byli widzowie.

Temperatura może i nie była zbyt niska, ale silnie wiejący wiatr potęgował uczucie chłodu. 12 śmiałków po krótkiej rozgrzewce dosłownie wskoczyło na kilka minut do zimnej wody. Miłośnicy zimowych kąpieli zachęcali do wspólnej zabawy, lecz niestety nikt nie dał się skusić.

Piotr Ruciński


Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xyz #1633052 | 88.199.*.* 13 sty 2015 12:45

  jakie miasto taki finał WOŚP żenada. czyli nic z całym szacunkiem dla chłopaków że byli uczestniczyli i chciało im się chcieć...ale te miasto umiera i nikt niczym się nie interesuje i nie proponuje ludziom nic atrakcyjnego...lipa

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator #1633032 | 88.156.*.* 13 sty 2015 12:26

  to nie morsy a śledzie ściśnięte w baseniku a nie basenie! Mogli wannę wypożyczyć z Kramu to byłoby śmieszniej!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. cd #1632676 | 83.31.*.* 12 sty 2015 20:13

  eśli summa summarum WOŚP ma sukces, a MA i tego nie neguję, to niech płacą artystom, napędzającym całą imprezę. Nie mam z tym problemu. Chodzi mi o to, że ktoś, kto dysponuje takim kapitałem społecznego zaufania, przekładającym się na realny kapitał finansowy, nie powinien mijać się z prawdą nawet o milimetr. Bo co to jest??? Kłamstwa usprawiedliwione słuszną sprawą? Artyści zarabiają, ale im wstyd więc milczą? Owsiak wie (wszyscy zainteresowani wiedzą, cała branża), że sztaby im płacą, ale rokrocznie z ogniem w oczach krzyczy, że to nieprawda? Ale czytam gdzieś czyjś wpis: "Ja temu facetowi (tj. Owsiakowi) wierzę jak setki ludzi wierzy w religię." No i już wiem - nie da się z wierzącymi rodakami racjonalnie porozmawiać, wyjaśnić wątpliwości, bo wierzący rodak widzi świat w dwóch kolorach: czarnym i białym. A ludzi dzieli na dwie kategorie: podobnych sobie, czyli tych dobrych bo swoich i myślących inaczej, którzy automatycznie są wrogami. Cóż, taki mamy klimat i mam go powyżej dziurek w nosie. Powiem więcej: uważam, że Owsiak ma prawo do zatrudnienia żony i całej rodziny, jeśli pomaga mu to w osiąganiu celu WOŚP; nie uważam natomiast, że osiągnięcie tego celu stawia Owsiaka w takiej pozycji, w której nie wolno wobec niego wyrażać jakichkolwiek zastrzeżeń. Taka postawa wyznawców Owsiaka czyni ich lustrzanym odbiciem zwalczającej go kato-prawicy i szkodzi całej sprawie. I tyle.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. Tomasz Lipiński, muzyk , cytuję #1632673 | 83.31.*.* 12 sty 2015 20:12

  Kiedyś rokrocznie występowałem na koncertach WOŚP, całkiem za darmo, przejęty wyrządzanym dobrem. Nawet zwrotów za podróż nie brałem. Do czasu, gdy dowiedziałem się w garderobie od członków pewnego, wtedy bardzo popularnego kabaretu, że dla nich ten dzień to prawdziwe żniwa: objeżdżają kilka podwarszawskich miejscowości, w każdej występują, a za każdy występ inkasują sowite honorarium. Najpierw nie uwierzyłem, w końcu Owsiak zawsze twierdził, że wszyscy grają za darmo, Hołdys piętnował itd... ale odkryłem, że niestety - wersja Owsiaka bardzo, ale to bardzo mija się z prawdą. Kiedy później dzwoniono do mnie z różnych lokalnych komitetów WOŚP, odpowiadałem, że to zbyt dla mnie dwuznaczna moralnie sytuacja, by brać udział w tym przedsięwzięciu. Na co za każdym razem słyszałem odpowiedź: "No ale my przecież Panu zapłacimy ile Pan będzie chciał." Tutaj post scriptum, dopisane później, ponieważ dla niektórych moja intencja nie jest dość czytelna, wątek jest dość bogaty, a moje bardziej detaliczne posty - długawe; zatem kawę na ławę:

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 5. fest #1632656 | 109.241.*.* 12 sty 2015 19:54

  mama z tatą zupke chlipią a synek sie kąpie ,gdzie oni teraz będą sie leczyć

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5