„STOP przemocy w rodzinie IV”

2014-12-02 11:31:51(ost. akt: 2014-12-02 11:32:42)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Napiwodzie

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie zakończyła się realizacja działania Profilaktyka w szkołach i przedszkolach – „Dzieci przemocy mówią NIE” w ramach projektu „STOP przemocy w rodzinie IV”, współfinansowanego przez MOPS w Nidzicy.
Celem było promowanie wzorców życia rodzinnego, zminimalizowanie zjawiska bierności i tolerancji wobec przemocy domowej oraz rówieśniczej.

W naszej szkole uczniowie z wychowawcami przygotowali wystawę plakatów pod hasłem „Przemocy mówimy NIE”. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Nidzicy – Tomaszem Rudzińskim i Wojciechem Stępniem, podczas którego dzieci uczyły się jak reagować, gdy jesteśmy świadkami lub ofiarą przemocy.

Psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nidzicy Izabela Zimnicka-Maculewicz przeprowadziła z uczniami klasy piątej warsztaty na temat przemocy rówieśniczej, która często jest przejawem pogwałcenia praw dziecka w rodzinie. Podsumowaniem działań było przedstawienie profilaktyczne, przygotowane przez uczniów klasy szóstej „Nie daj szansy nałogom – UWAŻAJ”.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: napiwoda

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5