Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w nidzickiej „dwójce”

2014-11-25 22:44:46(ost. akt: 2014-11-25 22:53:17)

Autor zdjęcia: Marek Nachtygal

„Drodzy Obywatele Świata! Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda życie waszych rówieśników w Afryce, czy Chinach? Pewnie tak, ale myślę, że nie do końca zdajecie sobie sprawę z tego, że w Sudanie Południowym trwa największy kryzys żywnościowy na świecie. Bez podjęcia natychmiastowych działań 50 tysięcy dzieci umrze z głodu w najbliższym czasie…".
Tak brzmi fragment listu uczniów klasy 2a gimnazjum nidzickiej „Dwójki”, który zaprezentowali podczas szkolnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Inicjatorami obchodów byli uczniowie klasy 1a gimnazjum pod opieką nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie Joanny Marcjanik.

Gimnazjaliści przygotowali projekt edukacyjny, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. W ramach projektu zaprezentowano prezentacje multimedialne „Dusza nie wychodzi na fotografii” oraz „Kochaj mnie, żebym umiał kochać”. Całość uatrakcyjniły prezentacje wierszy i prac plastycznych uczniów szkoły podstawowej, śpiew i taniec grup przedszkolnych oraz prezentacja listów w obronie praw dziecka, napisanych przez naszych gimnazjalistów.

Na zakończenie uczniowie wysłuchali piosenki Michaela Jacksona „Heal The World” w wykonaniu uczennicy Zuzanny Bąkowskiej.

Uczniów w realizacji projektu wspierali nauczyciele: muzyki – Marcin Bąkowski i informatyki – Piotr Kościjańczuk. W dekorację szkolnych korytarzy, biblioteki i świetlicy zaangażowły się Panie: Grażyna Zalewska, Jolanta Gąska, Dorota Gadomska i Anna Weiss.

Joanna Marcjanik

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: dwojkanidzica

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5