Święto Niepodległości w Jedynce

2014-11-17 14:10:02(ost. akt: 2014-11-17 14:20:28)

Autor zdjęcia: Szkoła

To wielkie narodowe święto w Zespole Szkół nr 1 obchodzono już od tygodnia.
11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Od tego czasu to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu historii Polski.

To wielkie narodowe święto w Zespole Szkół nr 1 obchodzono już od tygodnia. Okolicznościowa wystawa w holu głównym, symbole narodowe w pracach plastycznych uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej i dzieci uczęszczających na świetlicę, cała szkoła udekorowana na biało – czerwono – wszystko to przypominało o radosnym wydarzeniu sprzed 96 lat.

Podsumowaniem obchodów Święta Niepodległości był wzruszający program patriotyczny, pt. „Barwy mojej Ojczyzny”, który 14 listopada obejrzeli uczniowie Jedynki. Rozpoczął się on odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, a następnie w poruszającym montażu słowno – muzycznym przybliżył dzieciom trudny czas zaborów, niewoli i drogę Polski ku wolności.

Program przygotowały panie: Małgorzata Brzozowska i Małgorzata Grochowska oraz Krzysztof Partyka (oprawa muzyczna) z uczniami klas trzecich gimnazjum i dziećmi z oddziału przedszkolnego gr. B. Wystawa przed świetlicą wykonana była pod kierunkiem: Małgorzaty Wilińskiej, Iwony Olszewskiej, Jolanty Myklusz i Dominiki Bonisławskiej, a o patriotyczny wystrój szkoły zadbała Małgorzata Wilińska.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5