Grali awansem i awansowali. Start i Orzeł wygrali swoje mecze z 16 kolejki

2014-11-08 17:02:23(ost. akt: 2014-11-08 23:06:19)

W sobotę (8 listopada) awansem z wiosny rozgrywali swoje spotkania piłkarze V ligi gr.2. Start Nidzica na wyjeździe grał z wiceliderem GKS Stawiguda, a Orzeł Janowiec też na wyjeździe z Syreną Młynary
W sobotę rozgrywane były mecze awansem z wiosny 16 kolejki piłkarskiej V ligi gr.2

GKS Stawiguda - Start Nidzica 0:1 (0:0)
0:1 Paweł Napiórkowski (60'-g)

Mecz w Stawigudzie z wiceliderem tabeli GKS-em tylko przez pierwsze dwadzieścia minut był wyrównanym spotkaniem. Gospodarze jedynie po dwóch stałych fragmentach gry i dośrodkowaniach w pole karne zagrozili nidzickiej bramce strzeżonej przez Karola Bruzdę.

Start Nidzica przeważał w sporych fragmentach pierwszej połowy. Krzywe boisko w Stawigudzie nie sprzyjało rozwinięciu finezyjnych akcji ofensywnych nidzickiego Startu. Mimo kilku dogodnych sytuacji naszego zespołu wynik do przerwy nie uległ zmianie piłkarze schodzili do szatni z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Start podkręca tempo. Nie najlepszą formę wicelidera ze Stawigudy w dzisiejszym spotkaniu wykorzystał nasz zespół. Sporo egzekwowaliśmy rzutów rożnych, wolnych.

W końcu w 60 min. po okresie naporu pada gol dla Startu. W roli głównej Pawłowie w zespole. Paweł Sobotka dośrodkowuje w pole karne, a tam najwyżej wyskakuje Paweł Napiórkowski który ładnym uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

Po zdobyciu gola Start nadal gra swoje, częściej jest przy piłce i inicjuje kolejne akcje ofensywne. Okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystali Dominik Bróździński i Mateusz Szczypiński. Dobra gra warta uwagi jest postawa Kamila Michalskiego. Mimo, iż Kamil nie zdobył gola ale był aktywnym i wyróżniającym się zawodnikiem.

Start Nidzica zasłużenie wygrał z wiceliderem GKS Stawiguda 1:0. Wynik mógł być nawet i wyższy ale najważniejsze że 3 punkty z tego meczu pojechały do Nidzicy. Po tym spotkaniu nasz zespół awansował na 5 miejsce w ligowej tabeli.

Syrena Młynary - Orzeł Janowiec Kościelny 0:4 (0:1)
0:1 Grzegorz Mróz (20'), 0:2 Mariusz Łochnicki (60'), 0:3 Krzysztof Rama (70'), 0:4 Bartek Szczypiński (85')

Również piłkarze Orła Janowiec Kościelny rozgrywali awansem mecz 16 kolejki. Orły grały na wyjeździe z Syreną Młynary i wysoko wygrali te spotkanie 4:0

Pierwsza połowa spotkania w Młynarach to wyrównane spotkanie. W 20 min. indywidualna akcja Dawida Szypulskiego, podanie do Grzesia Mroza a ten nie marnuje świetnych okazji i zdobywa pierwszego gola dla swego zespołu.

W dalszej części pierwszej połowy mecz prowadzony był w szybkim tempie, lecz wynik nie uległ już zmianie. W drugiej odsłonie Orzeł osiąga przewagę, częściej stwarza zagrożenie pod bramką gospodarzy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 60 min. pięknym uderzeniem ze stałego fragmentu gry popisuje się Mariusz Łochnicki. Uderzenie Mariusza z 18 m. było na tyle precyzyjne że bramkarz gospodarzy był bez szansy przy obronie tego strzału.

Dziesięć minut później kolejna zabójcza akcja Orła. To, że Krysiek Rama potrafi uderzyć z dystansu pokazał ten zawodnik w meczu 14 kolejki w Janowcu. W Młynarach uderzenie Krzyśka z ponad 25 m. również znalazło się w siatce gospodarzy.

Orzeł prowadził już 3:0 i nie spoczywał na laurach. Kolejne akcje ofensywne janowieckich piłkarzy i powtórka bramki z 20 minuty. Ponownie indywidualna akcja Dawida Szypulskiego i ładne, celne uderzenie Bartka Szczypińskiego.

Orzeł Janowiec Kościelny wygrał jakże ważne dla siebie i układu tabeli spotkanie z Syreną Młynary 4:0. Był zespołem zdecydowanie lepszym od gospodarzy i wynik mógł być nawet wyższy, lecz nie wszystkie okazje zostały wykorzystane. Piłkarze Orła dzięki zwycięstwu nad Syreną awansowali na 6 miejsce w ligowej tabeli. We wtorek kolejna okazja do awansu, do Janowca przyjeżdża zespół Sylwestra Czereszewskiego Fortuna Gągławki a jak wiemy w pierwszym meczu w Gągławkach padł wysoki remis 5:5 i na ciekawe spotkanie zanosi się pomiędzy tymi zespołami.