Wysokie zwycięstwo Startu Nidzica

2014-10-25 18:04:18(ost. akt: 2014-10-25 20:48:45)

W sobotę (25 października) w meczu 14 kolejki piłkarskiej V ligi gr.2 Start Nidzica na własnym stadionie wysoko wygrał z Polonią Iłowo 5:1 (4:1)
Zimna jesienna pogoda towarzyszyła piłkarzom Startu Nidzica i Polonii Iłowo w meczu 14 kolejki V ligi gr.2.

Od początku spotkania mecz toczył się pod dyktando Startu Nidzica. Ofensywnie grający gospodarze zepchnęli do głębokiej defensywy Polonię Iłowo, która swoich szans upatrywała w kontratakach. Już w 7 min. Mateusz Szczypiński nie pozwolił na wiele obrońcy Polonii, któremu odebrał piłkę przed polem karnym. Zagraną przez niego futbolówkę na lewej stronie przejął Dominik Bróździński który podciągnął z nią kilka metrów do przodu i strzałem na długi słupek pokonał bramkarza gości Tomasza Gorzkiego.

Trzy minuty później i kolejny gol dla gospodarzy. Kamil Godlewski otrzymuje podanie na prawej stronie, mija po drodze obrońcę i bramkarza gości i strzałem do pustej bramki z ostrego kąta podwyższa rezultat spotkania. Obrona Polonii wyjątkowo nieudolnie gra w tym spotkaniu. Dziurawa jak ser szwajcarski nie stanowi większej przeszkody dla gospodarzy.

Polonia nielicznymi kontratakami próbowała zagrozić nidzickiej bramki strzeżonej przez Karola Bruzdę. Po jednym z nich w 13 min. celnym uderzeniem zza linii pola karnego popisuje najlepszy wśród gości Michał Stando, który zdobył kontaktowego gola.

Gospodarze grają nadal swoje, rozgrywają kolejne akcje ofensywne i w 21 min, zdobywają kolejnego gola. Aktywny w dzisiejszym spotkaniu Mateusz Szczypiński zauważa na środku przedpola niepilnowanego Kamila Godlewskiego któremu podaje piłkę , a ten okazji nie marnuje i płaskim strzałem podwyższa rezultat na 3:1 dla gospodarzy.

W końcowych minutach pierwszej połowy mecz nieco wyrównuje się. Poloniści z Iłowa częściej stwarzają akcje ofensywne. Ponownie wysunięty z przodu Michał Stando próbował zaskoczyć Karola Bruzdę, w odwecie Kamil Godlewski szarżuje na prawym skrzydle i dośrodkowaną w pole karne gości piłkę obrońca niby na rzut rożny wybił, lecz piłka o milimetry minęła poprzeczkę.

Polonia wykonuje rzut rożny po którym ogromne zamieszanie powstaje pod nidzicką bramką. Uderzenie Daniela Browarka z kilku metrów instynktownie broni Karol Bruzda. Za chwilę z narożnika pola karnego Mariusz Popiołek posyła piłkę do Sylwestra Pieckowskiego, lecz ponownie nasz bramkarz broni i nie daje się zaskoczyć.

Kolejna kontra gości i Piotr Dunajski mimo asysty dwóch naszych obrońców oddaje celne uderzenie na bramkę Startu, lecz ten strzał również padł łupem naszego bramkarza. Gola do szatni w 43 min. zdobywa z główki Rafał Wawrzyniak który wykorzystał dośrodkowanie Adriana Roczenia. Do przerwy Start Nidzica wysoko prowadzi z Polonią Iłowo 4:1

Po zmianie stron Start kontroluje grę, gra swoje i wykorzystuje nadarzające się okazje. W 56 min. hat-trcik Godlesia i Kamil zdobywa trzeciego swojego gola, a piątego dla zespołu. Ponownie zostawili bez opieki obrońcy Polonii naszego zawodnika i Kamil nie zmarnował tej szansy.

Dominik Bróździński przechodzi z piłką pół boiska, mija po drodze czterech zawodników z Iłowa i na 20 m. zostaje podcięty. Adrian Roczeń niestety nie trafił w światło bramki i okazja na podwyższenie rezultatu prysła.

Michał Stando z Polonii wychodził na czystą pozycję, lecz był na pozycji spalonej. W II połowie trener Startu Nidzica Bartek Kruschel wprowadził na boisko Michała Leszczyńskiego, Marcina Olczaka i Piotra Rzepczyńskiego. Gospodarze mogli podwyższyć rezultat w ostatnich minutach spotkania. Olaf nie czysto trafił w piłkę w polu karnym gości, a Paweł Sobotka potężną bombą z dystansu trafił w słupek.

Start Nidzica zasłużenie wygrał z Polonią Iłowo 5:1. Był zespołem lepszym, mądrzej grającym piłką. Goście z taką defensywą którą zaprezentowali w Nidzicy mieli nie wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Po zwycięstwie nad Polonią Iłowo Start Nidzica awansował na 4 miejsce w ligowej tabeli

Start Nidzica: Bruzda - Napiórkowski - Szczypiński - Michalski - D.Bróździński - K.Bróździński - Roczeń - Sobotka - R.Rzepczyński - Wawrzyniak - Godlewski oraz Leszczyński, Olczak, P.Rzepczyński