Porażka, remis i zwycięstwo. Wyniki drużyn młodzieżowych nidzickiego Startu

2014-10-06 20:31:01(ost. akt: 2014-10-06 21:14:06)
Kacper Dąderewicz (pierwszy z lewej) - zdobywca gola dla Startu Nidzica w meczu Juniorów Starszych

Kacper Dąderewicz (pierwszy z lewej) - zdobywca gola dla Startu Nidzica w meczu Juniorów Starszych

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W miniony weekend kolejne mecze ligowe rozgrywali Juniorzy Młodsi, Starsi i Trampkarze nidzickiego Startu
Ze zmiennym szczęściem grały zespoły młodzieżowe nidzickiego Startu w miniony weekend.

Podopieczni Rafała Bróździńskiego Juniorzy Młodsi ulegli na własnym stadionie Drwęcy Nowe Miasto 0:1 (0:0). Goście z Nowego Miasta już od początku spotkania zepchnęli nasz zespół do głębokiej defensywy. Nasi juniorzy nie wiele mieli do pokazania w tej części gry.

Po zmianie stron w 55 min. pada jedyny gol w tym meczu. Nikodem Haska z Drwęcy pokonał naszego bramkarza Patryka Grzybowskiego. Nasz zespół rozegrał słabsze spotkanie i 3 punkty zamiast zostać w Nidzicy pojechały do Nowego Miasta. W ligowej tabeli Start Nidzica znajduje się na 7 miejscu z dorobkiem 11 punktów.

Najbliższy ligowy mecz Juniorzy Młodsi rozegrają na wyjeździe 11 października. a rywalem ich będzie sąsiad w tabeli Wel Lidzbark Welski.

Znacznie lepiej zaprezentowali się Juniorzy Starsi, którzy w meczu 5 kolejki grali na wyjeździe z Omulwią Wielbark. Nasz zespół, lider tabeli zremisował ten mecz 1:1 (1:0). Od początku nasi zawodnicy dyktują warunki gry w tym meczu. Świetne akcje ofensywne stwarzają Daniel Pawęcki, Kacper Morzyc czy też Łukasz Wawrzyniak.

W 15 min. dośrodkowanie Radka Lenziona przytomnie wykorzystuje Kacper Dąderewicz. Kilka minut później strzelec gola dla Startu mógł wpisać się ponownie na listę strzelców, lecz zamiast lobować bramkarza gospodarzy Kacper wybrał płaskie uderzenie po ziemi...i po szansie już było.

Do końca pierwszej połowy mimo niezłych okazji grą ze skrzydeł obydwóch zespołów wynik nie uległ już zmianie. Po zmianie stron do boju ruszają juniorzy Omulwi chcąc zniwelować niekorzystny dla siebie rezultat. Jak w każdym innym meczu nasza obrona była nie do przejścia, tak w tym meczu wiele pracy miał nasz bramkarz Rafał Kuczyński, który w trzech setkach z napastnikami gospodarzy wychodził obronna ręką.

Gospodarze dopięli swego w 70 minucie. Sprytne zagranie zawodnika Omulwi, minięcie naszego obrońcy i Rafał Kuczyński musiał w końcu skapitulować. Po stracie gola nasi juniorzy podrywają się ponownie. Najlepszą okazję zmarnował Krzysiu Czaplicki, który nie wykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Kilka minut później ładny strzał z dystansu oddaje Patryk Gorczyca.

Sporo zamieszania wśród obrońców Omulwi siał wprowadzony po przerwie Tomek Pietruszka. Po jednym z jego dośrodkowań minimalnie chybi Piotrek Rzepczyński

Juniorzy Starsi po dobrym meczu zremisowali na wyjeździe z Omulwią Wielbark 1:1. W ligowej tabeli co prawda spadli na 2 miejsce, ale maja o jeden mecz rozegrany mniej o liderującego Grunwaldu Gierzwałd.

Najlepiej w miniony weekend spisali się Trampkarze Startu Nidzica którzy pokonali u siebie Radomniaka Radomno aż...6:0. Było to pierwsze zwycięstwo w ligowych bojach podopiecznych Michała Leszczyńskiego. Trampkarze w swojej grupie zajmują 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 3 punktów.


Jerzy Boczkowski


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5