Start Nidzica pokonał Syrenę Młynary

2014-10-04 21:36:10(ost. akt: 2014-10-06 20:00:23)
Strzelec dwóch goli dla Startu Nidzica - Paweł Napiórkowski

Seniorzy nidzickiego Startu wygrali na wyjeździe z Syreną Młynary 3:2.
Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Startu Nidzica w 11 kolejce piłkarskiej V ligi. gr.2. Nasz zespół tym razem wygrał na wyjeździe w Młynarach z miejscową Syreną 3:2 (2:1).

Od początku nasz zespół przejął inicjatywę i przeważał w tym spotkaniu. Zaczęło się jednak pechowo. gdyż po dziesięciu minutach gry to gospodarze dość niespodziewanie objęli prowadzenie. Na gola podopiecznych Bartka Kruschela przyszło nam poczekać do 30 min. Dwójkową akcję Mateusza Karwackiego i Pawła Napiórkowskiego skutecznie wykańcza kapitan Startu który doprowadził do remisu w tym spotkaniu.

Start jeszcze przed przerwę zaczyna rozstrzygać losy tego spotkania. Dośrodkowanie ze skrzydła Dominika Bróździńskiego ładnym a co za tym idzie celnym trafieniem do bramki gości popisuje się nasz obrońca Rafał Wawrzyniak i na przerwę Start schodzi do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron Syrena nie poddaje się, walczy o jak najlepszy dla siebie wynik i po kwadransie gry doprowadza do remisu. Ambitna i do końca otwarta gra Startu przynosi efekt w końcowych minutach spotkania. Ponownie w swoje ręce losy meczu bierze kapitan Startu Paweł Napiórkowskiego który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W chwile później najlepszy snajper w tym meczu Paweł Napiórkowski ujrzał czerwony kartonik po drugiej żółtej kartce i musiał opuścić boisko. Start Nidzica do końca grał mądrze piłką i nie pozwolił sobie na odebranie zwycięstwa.

Start Nidzica wygrał jakże ważne ligowe spotkanie z Syreną Młynary 3:2 po meczu walki i co najważniejsze w tym meczu to fakt że 3 punkty pojechały do Nidzicy. Start Nidzica zajmuje po 11 kolejkach 7 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 pkt. Najbliższy rywal nidziczan to zespół byłego trenera Startu a obecnie grającego zawodnika czyli Fortuna Gągławki