Efektowne zwycięstwo Startu Nidzica

2014-08-24 19:18:56(ost. akt: 2014-08-24 20:53:17)

W niedzielę (24 sierpnia) w meczu 4 kolejki piłkarskiej V ligi gr.2 Start Nidzica wysoko wygrał na własnym stadionie z Grunwaldem Gierzwałd 5:0 (1:0)
Zapowiadające się na zwycięstwo w 4 kolejce Startu Nidzica w spotkaniu z Grunwaldem Gierzwałdem zakończyło się efektownym sukcesem nidziczan. Goście z Gierzwałdu to zespół z końca ligowej tabeli nie mający w dorobku żadnego zdobytego punktu

Już od pierwszego gwizdka sędziego Start Nidzica rusza ostro do boju, przejmuje inicjatywę i dyktuje warunki gry. Nasi zawodnicy non stop przebywają na połowie goście. Już w 2 min. w dogodnej sytuacji Kamil Michalski trafia wprost w bramkarza gości Dawida Skibickiego. Minutę póżniej ładne dośrodkowanie Adriana Roczenia i Radek Olszewski nieczysto trafia w piłkę.

Nieliczne akcje ofensywne gości rozbijane są przez czujnie grający blok defensywny nidzickiego Startu. Pierwszy gol w tym meczu pada w 16 min. Radek Olszewski przytomnie zachowuje się w polu karnym gości i wpycha piłkę do siatki. Gospodarze prowadzą 1:0 i nadal nie zwalniają tempa gry. Adrian Roczeń mógł jako kolejny zawodnik wpisać się na listę strzelców, lecz jego uderzenie głową poszybowało ponad bramkę gości.

Pierwsza groźniejsza akcji Grunwaldu miała miejsce dopiero w 23 min. Rzut wolny z 20 m. egzekwował Szymon Gutkowski. Piłka po jego uderzeniu odbita od bramkarza Startu Damiana Dąbrowskiego trafiła w poprzeczkę, a dobitka głową Macieja Rydzewskiego była minimalnie niecelna.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowie goście z Gierzwałdu częściej byli w posiadaniu piłki. Groźny rajd prawą stroną przeprowadził Paweł Fafiński, zagranie napastnika gości nie zostało wykończone przez kolegów z drużyny.

Worek z bramkami rozwiązał się w II połowie. Już dwie minuty po wznowieniu gry Start zdobywa drugiego gola. Rafał Wawrzyniak będąc przed polem karnym podaje piłkę na prawą stroną do Kuby Bróździńskiego który minął lewego obrońcę Grunwaldu, podciągnął z piłką kilka metrów dośrodkował w pole karne a tam ładną celną główką popisał się Kamil Michalski.

W 50 min. pada kolejny gol dla Startu Nidzica. Strzał Pawła Napiórkowskiego wybronił bramkarz Grunwaldu lecz przy dobitce Radka Olszewskiego był bezradny. Chwilę później sam Paweł Napiórkowski wchodzi w pole karne gości mając przed sobą aby bramkarza gości trafił piłką wprost w niego.

Trener Startu Bartek Kruschel wprowadza zmiany w swoim zespole. Na boisku zobaczyliśmy mn. nową twarz Grzegorza Szabelskiego który był bohaterem w końcowych minutach oraz Piotrka Rzepczyńskiego, Michała Leszczyńskiego i Radka Moszczyńskiego.

68 min. i kolejny gol dla gospodarzy. Mateusz Szczypiński z lewej strony płasko po ziemi uderzył piłkę lecz bramkarz Grunwaldu Dawid Skibicki nie wybronił tego uderzenia. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania daje o sobie znać wspomniany już Grzegorz Szabelski. Zawodnik Startu wypuszczony na dobieg ładnie zachował się w polu karnym gości i ustalił końcowy wynik spotkania na 5:0 dla Startu Nidzica.

Start Nidzica wysoko bo aż 5:0 wygrał dzisiejsze spotkanie z Grunwaldem Gierzwałd. Posiadał sporą przewagę w polu i zasłużenie odniósł sukces w tym meczu. Z drugiej strony zespół z Gierzwałdu to jeden ze słabszych zespołów w tej lidze i na pozytywne wyniki z innymi zespołami kibice Startu Nidzica z pewnością liczyć będą.

Powiedział po meczu: trener Start Nidzica - Bartek Kruschel

Start Nidzica - Grunwald Gierzwałd 5:0 (1:0)
1:0 Radek Olszewski (16'), 2:0 Kamil Michalski (47'), 3:0 Radek Olszewski (50'), 4:0 Mateusz Szczypiński (68'), 5:0 Grzegorz Szabelski (87')

Start Nidzica: Dąbrowski, Napiórkowski, Godlewski, Michalski, K.Bróździński, Szczypiński, Roczeń, Sobotka, Karwacki, Wawrzyniak, Olszewski, oraz Leszczyński, Szabelski, P.Rzepczyński, Moszczyński
Grunwald Gierzwałd: Skibicki, Gutkowski, Komorowski, Marona, Rydzewski, Ciesielski, Dąbkowski, Krysztofiak, Kiszelewski, Długiński, Łukasiak

Sędzia: Marcin Kowalewski (Olsztyn)