Wakacje z pomysłem w Jedynce

2014-07-18 15:18:26(ost. akt: 2014-07-18 15:23:52)

Autor zdjęcia: szkoła

Właśnie zakończył się kolejny tydzień wakacji w nidzickiej Jedynce. Uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia
Studenci ze Stowarzyszenia „Projektor- wolontariat studencki” pod opieką nauczycieli naszej szkoły prowadzili tygodniowe zajęcia pt. „Wakacje z pomysłem”.


Celem zajęć było: pobudzanie wyobraźni uczestników, kształtowanie myślenia indukcyjnego oraz dedukcyjnego, poszerzanie słownictwa, doskonalenie motoryki, doskonalenie pracy zespołowej oraz grupowej, zachęcanie do samodzielnego rozwijania własnej twórczości, uświadamianie uczestnikom ich możliwości twórczych.


Pierwszy dzień zajęć przebiegał pod tytułem - Dzień Naukowca. Program tego dnia obejmował gry i zabawy ruchowe związane z tematyką. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem przeprowadzali ciekawe eksperymenty odkrywające prawa przyrody, fizyki i chemii.


Kolejne zajęcia były obejmowały zajęcia ruchowe. Uczniowie tworzyli grupowe transparenty, oraz wybierali nazwy drużyn. W trakcie całego dnia odbyła się Olimpiada sportów dziwnych. Udział w zabawie dostarczał wielkich emocji oraz radości wszystkim uczestnikom. 


Dzień Piracki opierał się o tematykę marynistyczną. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o odkryciach, podróżach i przygodach morskich. Zajęcia opierały się na poszukiwaniu skarbów – Stworzone drużyny wybierały nazwy swoich zespołów, tworzyły swoje loga grupowe, wymyślały wiersze, piosenki promujące ich drużynę. Następnie uczestnicy tworzyli przepaski na oko. Dzień zakończyło drużynowe poszukiwanie skarbów ukrytych na terenie szkoły. Uczestnicy korzystali ze wskazówek i podpowiedzi oraz mapy. 


Ten tydzień zajęć zakończył Dzień Cyrkowca. Towarzyszyły mu gry i zabawy ruchowe, uczestnicy puszczali duże bańki za pomocą specjalnie skonstruowanych przyrządów. Następnie odbyło się malowanie twarzy. Podsumowaniem całego dnia było modelowanie balonów odwzorowujących różne zwierzątka i przedmioty.


Uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, które rozpoczną się już od 4 sierpnia.


Zapraszamy chętnych do udziału w zajęciach uczniów Jedynki. Informacja na temat zajęć w sekretariacie oraz na stronie szkoły. http://www.zsnr1.nidzica.pl/
POLECAMY

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5