Wakacje w Jedynce

2014-07-01 11:14:20(ost. akt: 2014-07-01 11:24:24)

Autor zdjęcia: szkoła

Tradycyjnie, jak co roku w Zespole Szkół nr 1 odbywają się zajęcia wakacyjne, prowadzone przez studentów pod opieką nauczycieli naszej szkoły. Rozpoczęliśmy wakacyjny cykl z dużą werwą, realizując aż trzy rodzaje zajęć równocześnie.
Jest to podsumowanie projektu Młody Nobel realizowanego w ciągu całego roku szkolnego. Celem zajęć jest nauka przez zabawę.

Zajęcia pt. Mali odkrywcy- świat biologii w niezwykle interesujący sposób przedstawiały model oraz wyizolowanie DNA z cebuli. Dzieci wyposażone w lornetki i lupy szukały eksponatów, które wspólnie oglądały w sali. Uczestnicy mogli obserwować świat widziany za pomocą cyber oka.

Badali przedmioty, kryształki cukru, piasku, piórka, ziarna kawy, mech, liście, płatki kwiatów oraz ludzkie ciało w tym włosy. Wszystko to w wielkim powiększeniu obserwowano na tablicy interaktywnej. W sposób obrazowy, za pomocą modeli rozwojowych: pszczoły, motyla, kury poznawali świat zwierząt.

Pierwsza Pomoc na wakacje to kolejny rodzaj zajęć realizowany w naszej szkole. Uczestnicy mieli okazję utrwalić wiadomości w sposób praktyczny. Każdy z dużym zapałem ćwiczył udzielanie pierwszej pomocy na fantomie. W sposób usystematyzowany podawano definicję pierwszej pomocy, numery alarmowe, układano treść zgłoszenia zdarzenia, ćwiczono zabezpieczenie miejsca wypadku oraz podejście do poszkodowanego.

Ekologiczny świat okazał się bardzo inspirującą formą nauki poprzez zabawę z wykorzystaniem przedmiotów używanych na co dzień. Wystarczyły zwykłe butelki, gazety, kolorowy papier i inne materiały plastyczne. Rakieta napędzona była ekologiczną energią.

W trakcie zabawy uczestnicy mogli poznać zasady fizyki. Wytwarzanie energii napędzającej rakietę okazało się świetną zabawą. Zbudowano mechanizm, który wyrzucił rakietę na ok. 25 metrów w górę. Dużo śmiechu i świetna zabawa towarzyszyły uczestnikom przez cały czas trwania zajęć. Nowe znajomości i czas spędzony wspólnie z innymi są bezcennym wspomnieniem.

Już od 7 lipca rozpoczynają się kolejne zajęcia prowadzone przez studentów z Programu „PROJEKTOR- wolontariat studencki”. Zapraszamy chętnych uczniów naszej szkoły na zajęcia. Gwarantujemy dobrą zabawę.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5