Literacki sukces Karoliny Podowskiej

2014-06-15 21:10:20(ost. akt: 2014-06-15 21:13:51)

Autor zdjęcia: Szkoła

Praca konkursowa uczennicy Zespołu Szkół nr 1 w Nidzicy znalazła się wśród wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie literackim na opowiadanie olimpijskie
W piątek 13 czerwca w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XXIV Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie.

W gronie zwycięzców znalazła się uczennica klasy 6 b Zespołu Szkół nr 1, Karolina Podowska (nauczyciel języka polskiego Katarzyna Rydkodym).

Jej opowiadanie pt. ,,Uczciwa rywalizacja” zostało opublikowane w książce ,,Radość biegania” poświęconej konkursowi (jego treść można przeczytać na stronie www.zsnr1.nidzica.pl)

W tym roku na konkurs zgłoszono ponad 700 prac. Fragmenty trzech zwycięskich utworów czytała aktorka, pani Dorota Bierkowska.

Konkurs zorganizowany został przez Polski Komitet Olimpijski przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. W 2009 roku uznany został przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z 20 najlepszych inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez narodowe komitety olimpijskie.

Jego celem jest m. in. poszerzanie wiedzy nt. igrzysk olimpijskich i szeroko rozumianego sportu i rozwijanie sportowych zainteresowań młodzieży. Ma on też na celu propagowanie uczciwej rywalizacji, szacunku dla przeciwnika, dla niepełnosprawności, dezaprobatę rasizmu, dopingu i nieuczciwej rywalizacji, uznania dla wysiłku, siły woli, przyjaźni i wspólnoty z innymi ludźmi.

Katarzyna Rydkodym
Beata A. Dąbrowska

Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5