Trampkarze Młodsi Startu wygrywają na zakończenie rozgrywek

2014-06-10 22:01:43(ost. akt: 2014-06-10 22:58:01)

We wtorek (10 czerwca) w rozegranym awansem spotkaniu Trampkarzy Młodszych gr.4 Start Nidzica pokonał na własnym stadionie Wkrę Działdowo 2:0 (0:0)
Dobiegają końca rozgrywki kolejnych grup młodzieżowych piłki nożnej. Dzisiaj na stadionie miejskim w Nidzicy rozgrywki zakończyli podopieczni Michała Leszczyńskiego Juniorzy Młodsi którzy pokonali Wkrę Działdowo.

Upalne popołudnie dało się we znaki młodym piłkarzom obydwóch drużyn. Mecz w pierwszej połowie był wyrównanym spotkaniem. Obydwa zespoły miały okazje do zdobycia goli. Wśród gości w 10 min. zaprzepaścił Mikołaj Przybyszewski. Bramkarz Startu Kamil Lutowski wyczuwa zamiary rywala i nie daje się zaskoczyć.

Goście z Działdowa grają zbyt schematycznie z trójką wysuniętych zawodników: Mikołajem Przybyszewskim z prawej strony, na środku Mateusz Malikowski a na lewej stronie Mateusz Cegiełka. Grając z lekka pod wiatr zawodnicy Startu mają lekki problem, nie mogą mocniej uderzyć piłki i strzały ich padają łupem bramkarza Juliusza Pieckowskiego lub są niecelne.

W dobrej pozycji strzeleckiej Kamil Kozicki trafia wprost bramkarza, Sebastian Sosnowski wysoko ponad poprzeczkę. Do przerwy remis na boisku raczej zasłużony bo żadna z drużyn nie miała klarownych sytuacji.

Po zmianie stron trener Startu Michał Leszczyński dokonuje zmian w swoim zespole. Na boisko wchodzi mn. Kuba Wenta świeżo upieczony Mistrz Województwa Szkół Gimnazjalnych które odbyły się dzisiaj przedpołudniem w Braniewie.

Start Nidzica gra z wiatrem i osiąga pewną przewagę. Gra nabiera tempa, oglądamy składne akcje naszego zespołu. W 37 min. na strzał z 30 m decyduje się Sebastian Kwestarz. Wysunięty z bramki i na dodatek niewielkiego wzrostu bramkarz Wkry przepuścił strzał naszego zawodnika. Gospodarze obejmują prowadzenie w tym spotkaniu.

Hubert Madej z Wkry próbuje zaskoczyć z prawej strony bramkarza Startu, a w odwecie Kuba Wenta po akcji lewą stroną oddaje piekielnie mocne uderzenie po którym piłka trafiła w słupek. Kilka minut później Kuba popisuje się ładnym uderzeniem z ponad 30 m.

Do trzech razy sztuka i w końcowych minutach Kubie się powiodło. Składna akcja całego zespołu, umiejętne wycofanie piłki przez Czarka Onyszkę do Jakuba Wenty, ten przekłada sobie piłkę z prawej nogi na lewą i oddaje piękne uderzenie na bramkę rywala po który pada drugi gol dla Startu. Strzał na bramkę i zdobytego gola Kubie mógłby pozazdrościć nie jeden senior z IV ligowego Startu.

Start Nidzica zakończył sezon piłkarski 2013/14 środkowym miejscem w tabeli. W dzisiejszym meczu z Wkrą zwłaszcza w drugiej połowie był zespołem lepszym i zasłużenie wygrał ten mecz.