Juniorzy Startu Nidzica gromią rywala

2014-05-10 16:55:52(ost. akt: 2014-05-10 17:55:50)
Na pierwszym planie zdobywca 5 goli - Mateusz Metlicki

Juniorzy Młodsi Startu Nidzica grali w sobotę (10 maja) na wyjeździe z UKS Małym Jeziorakiem Iława i wygrali aż...6:0 (2:0)
Grający w lidze Juniorów Młodszych gr.4 zawodnicy Startu Nidzica zdeklasowali dzisiaj w Iławie miejscowy UKS Mały Jeziorak aż 6:0

Po ostatnich niepowodzeniach i dwóch porażkach z rzędu z GSZS Rybno i Polonią Iłowo nasz zespół w końcu wygrał ligowe spotkanie i to w jakim stylu. Bohaterem meczu był najlepszy zawodnik Startu Mateusz Mętlicki, który zdobył 5 goli.

Sygnał do boju daje w dzisiejszym spotkaniu Radek Lenzion, który oddaje atomowe uderzenie z ponad 30 m. Start Nidzica od pierwszych minut narzuca rywalom swój styl gry. Pierwszy gol Start Nidzica zdobywa w 10 min po celnym trafieniu Alana Piotrowskiego. Na 2:0 do przerwy podwyższa Mateusz Mętlicki, po celnym trafieniu z rzutu karnego za zagranie ręką obrońcy Jezioraka.

Do przerwy nasz zespół prowadził 2:0, lecz po zmianie stron nieco śmielej zaczęli grać gospodarze. Nadali swój styl gry, lecz nie na długo. Ponownie Mętlik daje znać o sobie i strzela kolejnego gola dla Startu. Następny karny dla naszego zespołu i poszkodowany nie kto inny jak sam Mateusz ponownie celnie trafia do siatki gospodarzy.

Po akcji lewą stroną boiska, piłkę w pole karne dośrodkowuje Marcin Bojarski, a tam Mętlik tym razem głową sprytnie przelobował wysuniętego bramkarza Jezioraka zdobywając swoją czwartą a piątą bramkę dla drużyny. W 65 min. świetne podanie Marcina Bojarskiego do Mateusza Cieślaka, lecz niestety nasz zawodnik nie trafił do pustej bramki.

Ostatni gol to końcowe minuty spotkania i zamieszanie pod bramką gospodarzy. Mętlik ponownie zachowuje się jak super snajper i zdobywa szóstą bramkę dla Startu.

Start Nidzica wygrał spotkanie z Jeziorakiem Iława. Był zespołem lepszym, skuteczniejszym i mającym w składzie Mateusza Mętlickiego, najlepszego zawodnika spotkania.