Droga do świętości

2014-05-07 12:58:13(ost. akt: 2014-05-07 13:00:20)

Autor zdjęcia: Karolina Idzikowska

„Na przykładzie Papieża Jana Pawła II napisz receptę na świętość”- to zadanie, które mieli do wykonania uczniowie klasy VI c z Zespołu Szkół nr 3 w Nidzicy. Prezentacja wyników nastąpiła podczas uroczystego apelu z okazji kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka – Jana Pawła II, którego oficjalne uznanie świętości dokonało się w niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Młodzi aktorzy odnaleźli w życiu Ojca Świętego receptę na świętość, która wyraża się poprzez wiarę, ufność, miłość do Boga i ludzi. Odkryli, że świętość to również powierzanie Bogu w modlitwie wszystkich ważnych spraw, godne i pokorne znoszenie przeciwności losu, niesienie własnego krzyża.

Świętość to także umiejętność wybaczania, pogoda ducha i dzielenie się radością z innymi. Uczniowie zwrócili też uwagę na sumienne wykonywanie codziennych obowiązków oraz troskę o innych. Tak właśnie żył Jan Paweł II.

Uczniowie uznali również, że mają szczęście, iż Ojca Świętego doskonale pamiętają rodzice, babcie , dziadkowie, nauczyciele, że mogą od nich usłyszeć o tym wielkim i wspaniałym Człowieku. Ten wielki dar jaki otrzymaliśmy w Jego osobie za Jego życia jak i po śmierci nabiera teraz jeszcze większej mocy i ponadczasowości.

To był naprawdę święty naszych czasów!

Marzena Świderska


POLECAMY

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5