Gimnazjaliści przypominają o Święcie Flagi

2014-04-29 11:11:18(ost. akt: 2014-04-29 11:38:44)

Autor zdjęcia: Kamila Oczkowicz

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 1 w Nidzicy chcieli przypomnieć mieszkańcom przypadającym 2 maja Święcie Flagi. W tym celu przyszli pod ratusz z kilkumetrową biało-czerwono flagą.
Gimnazjaliści ZS nr 1 w Nidzicy pod okiem Małgorzaty Brzozowskiej postanowili przypomnieć mieszkańcom miasta o zbliżającym się święcie Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało wprowadzone 20 lutego 2004 roku na mocy ustawy o godle, barwach i hymnie narodowym.

Wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy. Chodziło o dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski. To właśnie w maju 1791 roku została uchwalona pierwsza polska konstytucja, a 2 maja 1945 roku polscy żołnierze zdobyli Berlin - stolicę Niemiec hitlerowskich.

Święto Flagi to najlepszy czas, by przypomnieć o tradycjach i tożsamości narodowej, ale również poczuć dumę i okazać przynależność do naszej Ojczyzny.

2 maja w całej Polsce organizowane są manifestacje oraz akcje patriotyczne. My — uczniowie Jedynki corocznie uczestniczymy w obchodach święta flagi. W tym roku również postanowiliśmy okazać swój patriotyzm, do czego zachęcamy całą społeczność naszego miasta i kraju.

Uczniowie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5