Planeta Energii przyjechała do Nidzicy

2014-04-28 10:12:59(ost. akt: 2014-04-28 10:17:00)

Autor zdjęcia: Kamila Oczkowicz

Przed nidzickim ratuszem zagościło mobilne centrum nauki "Planeta Energii". To nagroda, którą klasa IIIc z wychowawcą Ewą Gosik Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy wywalczyła w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Grupę Energa.
Wizyta jest wynikiem wygrania przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy konkursu organizowanego przez firmę ENERGA.

Firma ta wytypowała dziesięć szkół z różnych miast Polski, do których zawita właśnie miasteczko „Planeta Energii”. W trakcie wizyt w miastach w godzinach od 15:00 do 18:00 będzie rozgrywany dodatkowy konkurs „Sztafeta 10 miast” w ramach, którego jedna z 10 zwycięskich szkół wygra dodatkowo nagrodę w postaci Tablicy Multimedialnej.

Mieszkańcy miasta będą mogli wytwarzać energie elektryczną pedałując na ośmiu przygotowanych rowerach spiningowych. Nagrodę otrzyma szkoła, której uda się zmobilizować mieszkańców do jak największego wysiłku i wytworzenia jak największej ilości energii elektrycznej.

Dodatkowo w trakcie wizyty w każdym z miast na Facebooku https://www.facebook.com/planetaenergiipl pierwszego dnia wizyty o 12:00 będzie publikowana galeria ze zdjęciami z miasteczka „Planeta Energii”. Każde polubienie galerii za pomocą kliknięcia „Lubie to!” będzie liczone jako dodatkowe 100 punktów dodawane do ostatecznego wyniku wykręconego przez mieszkańców.

W związku z tym zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w zabawie i wsparcie w rywalizacji o Tablicę Multimedialną.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5