Zarejestruj się do chirurga lub ginekologa przez internet

2014-03-19 08:20:21 (ost. akt: 2014-03-19 08:22:06)

Autor zdjęcia: ZOZ Nidzica

Masz kłopot z zarejestrowaniem się do specjalistycznej poradni lekarskiej? Nie możesz się dodzwonić lub nie masz czasu iść do szpitala osobiście? Twoje kłopoty może rozwiązać internetowa rejestracja do poradni, której działanie testuje nidzicki Zespół Opieki Zdrowotnej.

Internetowa rejestracja do poradni została uruchomiona w drugiej połowie lutego. — Pomysł jest częścią projektu „Informatyzacja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nidzicy” dofinansowanego
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego — wyjaśnia Marek Kaczmarczyk, kierownik Działu Statystyki Medycznej i Informatyki w nidzickim ZOZ-ie.

Na razie zarejestrować można się do poradni ginekologiczno-położniczej oraz chirurgicznej. Sukcesywnie będą włączane kolejne poradnie. — Trzeba jednak pamiętać, że do większości poradni, przy pierwszej wizycie, wymagane jest skierowanie od lekarza, ponieważ dane ze skierowania muszą zostać zarejestrowane w systemie informatycznym ZOZ najpóźniej w dniu wizyty — wyjaśnia Marek Kaczmarczyk.

Po dokonaniu rezerwacji terminu drogą internetową, a przed udaniem się do lekarza należy więc zgłosić się do punktu rejestracji, aby dokonać niezbędnych formalności. — Z uwagi na krótki czas funkcjonowania rejestracji internetowej, nie znamy jeszcze opinii pacjentów na ten temat. Celem projektu było m. in. ułatwienie pacjentom dostępu do świadczeń zdrowotnych, tj. rejestracja bez konieczności przyjazdu osobistego i mamy nadzieję, że pacjenci będą zadowoleni z tego rozwiązania— dodaje.

Ci, którzy wolą jednak tradycyjny sposób rejestracji nie mają powodów do obaw. Nadal będzie ona funkcjonowała.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5