Radzili jak ustrzec się przed fałszywym „wnuczkiem”

2014-02-06 11:25:49 (ost. akt: 2014-02-07 11:59:45)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy spotkali się emerytowanymi nauczycielami. Przedmiotem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo seniorów ze zwróceniem szczególnej uwagi na przeróżnego rodzaju oszustwa i wyłudzenia. Spotkanie zorganizowane było w ramach akcji „Razem Bezpieczniej”
nidziccy policjanci zajmujący się na co dzień prewencją kryminalną spotkali się z emerytowanymi nauczycielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Nidzicy.

W swojej codziennej pracy funkcjonariusze coraz częściej spotykają się z ofiarami wyłudzeń i oszustw, którymi stają się członkowie naszego społeczeństwa: dzieci, inwalidzi czy osoby starsze. Są to osoby o szczególnych predyspozycjach psychicznych: ufne, życzliwe, wrażliwe na los drugiej osoby, otwarte, często nie posiadające dostatecznej wiedzy pozwalającej na właściwą ochronę przed zagrożeniami.

Jak pokazuje praktyka to właśnie predyspozycje psychofizyczne tych osób niejednokrotnie zdecydowały o tym, że stały się celem dla przestępców. 
W związku z tym, policjanci przygotowali zestaw porad adresowanych do seniorów, przedstawiających podstawowe zasady postępowania w wybranych sytuacjach życia codziennego.

Podczas prezentacji szeroko omawiany był problem oszustw z wykorzystaniem sposobu „na wnuczka”. Seniorzy poznali metody i sposoby wyłudzeń, z którymi policjanci spotkali się w okresie ostatnich miesięcy na terenie całego kraju. Funkcjonariusz omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, w domu, w sklepie, przy bankomacie.

Na koniec spotkania głos zabrała Halina Nowowiejska, która ciepłymi słowami podziękowała nidzickim policjantom za ujęcie sprawców kradzieży „na wyrwę” w miesiącu grudniu 2013 roku na jej wnuczkę. Przypomnijmy, że sprawca na ulicy zabrał torbę z pieniędzmi i dokumentami. Policjanci w krótkim czasie ustalili i zatrzymani sprawcę tej kradzieży. 

kpp
Tylko ciekawe informacje. Jak zawsze: w każdy czwartek.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 
Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. @hehe #1320181 | 88.199.*.* 9 lut 2014 02:48

  No to może troszkę inaczej, jak się ma zapobieganie w celu nie dopuszczenia przestępstwa na tzw. " Wnuczka" widząc przejeżdżający radiowóz? Faceci w nim nie wiedzą, bandyci robią swoje! Jednak można zapobiegać przestępstwom kryminalnym!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. hehe #1317925 | 89.228.*.* 6 lut 2014 16:10

  nie ma czegos takiego jak prewencja kryminalna, pofolgujcie redaktorki z ta kreacja publicystyczna, pewnie jagarzewo

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5