Orkiestra zagra również w Nidzicy. Będzie się działo...

2014-01-08 15:01:16(ost. akt: 2014-01-09 09:48:04)

Autor zdjęcia: ZHP Nidzica

O przygotowaniach do 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozmawiamy z szefem nidzickiego sztabu Karoliną Pstrągowską.
Po raz który WOŚP zagra w Nidzicy?

Orkiestra w naszym mieście zagra po raz 12 wspólnie wspieramy akcje od 2003 roku. Tradycyjnie sztab działa przy Hufcu Nidzica ZHP a w jego skład wchodzą harcerze i instruktorzy Hufca. Współorganizatorami są również Nidzicki Ośrodek Kultury, Urząd Miasta, Burmistrz Gminy Nidzica, Komeda Powiatowa Policji oraz po raz pierwszy Bank BGŻ.

Co skłoniło Was do wzięcia udziału w akcji i stworzenie sztabu?

Dla wielu z nas Wielka Orkiestra to już tradycja i nie zastanawiamy się nad tym czy dołączamy czy nie. Robimy to mechanicznie, styczeń jest czasem w którym skupiamy się na graniu razem z całą Polską dla WOŚPu. Ale daje nam to również dużo radości i możliwości spędzenia czasu wspólnie. Poszerzamy swoje horyzonty i zmierzamy się z wyzwaniami. Sztab w tym roku to pięcioro młodych ludzi. Na co dzień zajmujemy się zupełnie czym innym, mamy różne charaktery i jesteśmy w różnym wieku, a jednak potrafiliśmy połączyć siły i umiejętności by stworzyć wspólnie coś dobrego i cieszymy się z tego.

Czym dla Was jest coroczne kwestowanie?

Przede wszystkim możliwością dania czegoś od siebie, pomocą dla tych którzy jej potrzebują ale to wszystko owiane jest również dobrą zabawą i ciężką pracą za która największa zapłatą jest szczery uśmiech tych którym pomagamy. Włączanie się w tak wielką akcję charytatywną jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest dla nas harcerzy jest wielką przyjemności i nikogo nie trzeba namawiać. Wolontariuszy z roku na rok jest coraz więcej, a my jako sztab staramy się zapewniać coraz lepsze atrakcje dla osób które wyrażają chęć włączenia się w akcje.

Jak wygląda organizacja takiej imprezy ?

Bardzo pracowicie dla osób które decydują się na prace w Sztabie. Wstępne prace zaczynają się już w listopadzie zaraz po otrzymaniu zgody na utworzeniu sztabu. Trzeba wykonać plan oraz zebrać pomysły na imprezy które będą towarzyszyły wielkiemu finałowi i które przyciągną jak największą ilość ludzi chętnych pomóc. Po opracowaniu planu zaczynamy poszukiwania ludzi i instytucji dobrej woli, którzy zaoferują różnoraką pomoc w organizacji akcji. Im bliżej finału tym więcej pracy dla nas. Trzeba akcje nagłośnić, zebrać wolontariuszy, złożyć puszki, a potem nadchodzi wielki finał i wtedy każdy czuję wielką radość i ulgę że się udało. Z niecierpliwością czekamy wieczora aby dowiedzieć się jaką kwotę przekażemy Fundacji.

Co powoduje że młodzi ludzie tak chętnie włączają się w akcję mimo współczesnemu stereotypowi siedzenia przed komputerem?

Przede wszystkim atmosfera jej jedynej w roku niedzieli. Mimo zimy i najczęściej mrozom towarzyszącym finałowi na ulicach panuje gorąca atmosfera podgrzewana szczerymi uśmiechami i ogromną chęcią pomocy innym. Również ogromny wpływ ma to że widzimy efekty naszej pracy. Nasz nidzicki szpital w ciągu 22 Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymał sprzęt na oddział chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy, noworodkowo-pediatryczny oraz oddział pomocy doraźnej na łączną kwotę 328. 790, 68 zł. Nasz prosty gest daje tak wiele naszemu otoczeniu.

Po czym rozpoznamy wolontariusza?

Po identyfikatorze ze zdjęciem, charakterystycznej puszcze, orkiestrowych serduszkach i oczywiście harcerskim mundurze.

Jakie imprezy towarzyszą wielkiemu finałowi?

W piątek o godzinie 19 rozpoczniemy nasze granie koncertem w ALTERNATYWA PUB. Zagrają trzy zespoły T-BOX z Giżycka oraz dwa zespoły z Olsztyna D’Dorsh i Messa. W sobotę będzie bardziej sportowo. Od 17:30 gościmy na hali widowiskowo-sportowej. Główną atrakcją tej imprezy będzie charytatywny mecz miedzy radnymi miasta a radnymi powiatu. W niedziele wielki finał rozpoczniemy kwestą uliczną a o 16 zapraszamy na zamek aby wziąć udział w corocznej licytacji. Finał kończymy tradycyjnie o 20:00 Światełkiem do Nieba.

Jak można włączyć się w Waszą akcje?

Na kilka różnych sposobów. Można przyjść na organizowaną przez nas imprezę na które biletem wstępu jest wrzucenie darowizny do WOŚPowej puszki, można dołączyć się do kwesty ulicznej, bądź wylicytować przeróżne gadżety podczas aukcji. Jeżeli te formy nie są dogodne można również dołączyć do akcji wrzucając pieniądze do puszki bezpośrednio w Banku BGŻ, w którejś z grających z nami szkole bądź na stacji benzynowej ORLEN. Każdy znajdzie dogodny dla siebie sposób, a my serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcje, bo warto a cel jest szlachetny. W tym roku nie tylko gramy dla dzieciaków, ale również dla naszych seniorów, więc pomóżmy i pokażmy dobro. NA RATUNEK! Do zobaczenia w niedzielę.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do kratokropka #1292500 | 88.156.*.* 11 sty 2014 17:49

  Masz rację. Taka sama sytuacja jest z koncertem który odbył się wczoraj w Alternatywie. Grały trzy zespoły ale żaden z nidzickiego ośrodka kultury. Nasuwa się pytanie dlaczego? odpowiedź jest jedna - za kadencji Bukowskiego na zamku, kultura w Nidzicy spadła na psy. A na zamku nie ma już właściwie żadnego grającego na chociaż przyzwoitym poziomie zespołu. Ludzie którzy coś w tej materii potrafią już dawno się z zamku wynieśli. Byle tak dalej. Może pan dyrektor zamiast przedwyborczego lansu jakiego byłam świadkiem w niedzielę ( stanie w drzwiach kościoła z dzieckiem na ręku i przesadnym ukłonem w stronę wszystkich wychodzących) wziął by się wreszcie za robotę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Gmina sportem stoi #1291327 | 178.235.*.* 10 sty 2014 15:03

  kto z tych Radnych potrafi grać w siatkówke? nie kompromitować sie bo wam zaszkodzi ,jest rok wyborczy sprawność fizyczna idzie bardzo często w parze e sprawnośćią umysłową , gość piszący nizej ma racje ,radni wyciągają ostatnie asy z rękawa ,są one chyba takie same jak srodki finansowe przeznaczone na sport.Może radni by lepiej jakiś teatrzyk odwalili bo po grze w siatkówce trzeba będzie szybko zapomnieć. Dziewiędziesiąt tyś zł Panstwo Radni nie najlepiej swiadczy o rozeznaniu potrzeb ,podczas wielkiej orkiestry moze lepiej zbierać kase ale na sprzęt sportowy bo na medyczny za pózno.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. kratkokropka #1289921 | 83.9.*.* 9 sty 2014 11:19

  Jest to anonimowe forum wiec wyleje z siebie to co mnie boli.Mianowicie na początku zaznacze ze utożsamie sie z grupa siatkarską która ,,pyka,,w siatkówke w naszym regionie .Rok temu gralismy dla wośp w tym juz nie ,dlaczego?Organizator dobrze wie ze wystarczy zadzwonić i zaraz pare ekip sie znajdzie.Bardzo mnie dziwi organizowanie jakiś meczów z pasibrzuchami z powiatu i gminy,dla mnie to szok i zarazem strzał w plecy.Dopiero co chcielismy rozwiązania skorumpowanej władzy a teraz organizujemy im mecze.Kurde ludzie ,zastanówmy sie troche,przecież to debilizm tylko kogo?Organizatora raczej nie ,moze robi to pod naciskiem .Jest to nasza wina ,całego powiatu,mista ,wszystkich mieszkańców ,a to dlatego ze pozwalamy na takie debilne rzadzenie i dymanie sie w dupke.Powinnismy wyjsc na ulice u zrobic małą rewolucje,powiat liczy 20 tys a policjantów 100,TO jest demokracja ,rzadzi wiekszaść a nie mniejszość jak sie sie cos nie podoba to trzeba to zmienić.Kurde znów wszystko sie zeszło na polityke,przepraszam.Dlaczego nie ma siatkówki ,niech winny rzuci kamień

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ED #1289699 | 88.156.*.* 8 sty 2014 23:47

   Można wylicytować kolację z Biedroniem.

   odpowiedz na ten komentarz

  2. gus gus #1289461 | 188.33.*.* 8 sty 2014 15:57

   Złamanego gorsza nie dam !

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5