Start przegrał z Romintą 0-5

2013-10-13 20:55:23(ost. akt: 2013-10-13 21:00:11)
Start Nidzica przegrał na własnym boisku z Romintą Gołdap 0-5.
W dotychczasowych 12 meczach jedynie Vęgorii Węgorzewo udało się urwać gołdapianom 2 punkty, i to na boisku Rominty.

Już do przerwy meczu Start-Rominta było 0-4. - Dlatego drugą połowę potraktowaliśmy ulgowo, oszczędzając siły najlepszych graczy na kolejne ligowe mecze - mówi trener gołdapian, Dariusz Wojtyna. - Na boisko, na drugie 45 minut, weszło aż czterech zmienników.

Mimo to gołdapianie dorzucili jeszcze jedno trafienie i ostatecznie pokonali ostatnią drużynę w tabeli pięć do zera. Bramkowym łupem podzielili się: Dawid Paszkowski i Łukasz Kiler (po dwa gole) oraz Dawid Sobolewski (jedno trafienie). Do siatki Startu piłka wpadała zresztą jeszcze dwukrotnie, ale tych goli sędzia nie uznał.

Oprócz wyniku najważniejsze jest to, że w ekipie biało-zielonych obyło się bez kontuzji.

W 12. kolejce IV ligi wszystko ułożyło się po myśli gołdapian. Nie dość, że zanotowali jedenaste zwycięstwo, to jeszcze niespodziewane potknięcie zaliczyła Olimpia Olsztynek. Na swoim boisku doznała bolesnej porażki 1-4 z rezerwami Stomilu. W efekcie to olsztynianie wskoczyli na fotel wicelidera (9 punktów straty do Rominty), Olimpia spadła zaś na trzecią pozycję, i ma już 10 punktów mniej od gołdapian.