IV liga: Przegrana Startu Nidzica na inaugurację nowego sezonu.

2013-08-11 18:45:43 (ost. akt: 2013-08-12 09:26:15)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W niedzielę (11 sierpnia) w meczu inauguracyjnym nowy sezon piłkarski 2013/2014 w IV lidze Start Nidzica po ambitnej grze minimalnie uległ rezerwom Olimpii Elbląg 0:1 (0:1)
Start Nidzica w inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu piłkarskiego 2013/2014 w IV lidze przegrał nieznacznie na własnym stadionie z rezerwami Olimpii Elbląg 0:1.

Początek spotkania to wyrównane widowisko. Akcje ofensywne obydwóch drużyn kończyły się na poprawnie grających blokach defensywnych rywali.

W 17 min. Kamil Michalski na przedpolu gości wykonywał rzut wolny. Posłana przez niego piłka na środek pola karnego trafia pod nogi Piotra Pilipienko, który nie wykorzystał tej wybornej okazji. Z pięciu metrów zawodnik Startu oddał zbyt lekki strzał i bramkarz Olimpii Kamil Hrynowiecki wybronił te uderzenie a dobitka Radka Moszczyńskiego poszybowała wysoko ponad bramkę.

Ciekawą akcję prawą stroną przeprowadził Rafał Ławicki po której Kamil Michalski oddaje groźne uderzenie na bramkę rywala. W odwecie groźnie z dystansu uderza Marcin Sawicki z Olimpii, lecz na posterunku jest bramkarz Startu Damian Dąbrowski. Na środku umiejętnie dyrygował grą Rafał Bróździński a Paweł Napiórkowski wspierał obronę.

W 32 min. głupi błąd obrony gospodarzy i bramkę z niczego strzela dla gości Dawid Zieliński. Po zdobyciu gola Olimpia z lekka przeważała, stwarzał więcej sytuacji podbramkowych. Szymon Brzezicki wypuszczony na dobieg zostaje uprzedzony przez bramkarza Startu. Za chwilę Marcin Sawicki próbował przelobować wysuniętego bramkarza Startu.

Szanse na podwyższenie rezultatu mieli również Łukasz Lenarczyk i Rafał Lisiecki. Do przerwy po niezłej grze goście minimalnie lepsi od gospodarzy.

W przerwie meczu nad nidzickim stadionem rozpadał się deszcz. Linie na boisku były słabo widoczne i arbiter spotkania Marcin Szczerbowicz nakazał służbom porządkowym odnowienie ich. W II połowie wśród gospodarzy wystąpił Mariusz Dymarczyk który zastąpił Radka Moszczyńskiego.

Mariusz nie pograł sobie zbyt długo w tym spotkaniu. Po piętnastu minutach gry otrzymuje dwie żółte kartki a w konsekwencji czerwoną i opuszcza plac gry. Gospodarze ostatnie 30 minut grają w liczebnym osłabieniu. Olimpia zaczyna po woli przeważać w tym meczu a Start nastawia się na grę z kontry które były dość groźne.
Kamil Michalski po kolejnym egzekwowaniu stałego fragmentu gry posyła piłkę w pole karne gości, a tam strzelec gola dla Olimpii Dawid Zieliński przenosi ją nad poprzeczkę. Rafał Bróździński wypuszcza na dobieg Kamila Godlewskiego.

Wśród gości szansy na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Przemysław Złoty po świetnym dośrodkowaniu Łukasza Lenarczyka a Rafał Lisiecki groźnie uderzał z dystansu z 20 metrów. Po koniec spotkania gospodarze ambitnie grający do końca mogli doprowadzić do wyrównania. Michał Korzeniewski po wrzutce z lewej strony wyśmienitej okazji nie wykorzystał Adrian Roczeń.

Start Nidzica po niezłej i ambitnej do końca grze uległ w pierwszym ligowym spotkaniu rezerwom Olimpii 0:1. Zespół na boisku zostawił sporo zdrowia, pokazał charakter, wolę walki i z zainteresowaniem obserwować będziemy ten młody, zdolny zespół w następnych spotkaniach.

Powiedzieli po meczu:
• Trener Startu Nidzica: Bartek Kruschel
Pierwsze 45 minut było w miarę fajne. Dosyć wyrównany mecz. Przypadkowa bramka której szkoda. My mieliśmy sytuację w I połowie której Piotrek Pilipienko nie wykorzystał . W II połowie przez pierwsze 10-15 minut tez fajnie graliśmy. Później przeciwnik zaczął się rozkręcać. Po czerwonej kartce Dymarczyka całkowicie opanowali środek boiska, a my graliśmy z kontry. Zasłużone zwycięstwo drużyny gości, aczkolwiek mój zespół pokazał charakter i ambitnie dążył do zmiany niekorzystnego rezultatu. Chłopcy pokazali że jak dalej będą pracować to naprawdę może być dobrze z nimi. Dzisiejszą porażką nie będziemy się załamywać i gramy dalej.

• Trener Olimpii II Elbląg: Stanisław Fijarczyk
Bardzo wyrównany mecz. Mieliśmy szczęście przy jednej sytuacji i wygraliśmy. Gospodarze to młody zespół, bo jest bardzo zmieniony. Widziałem ten zespół bodajże 2 lata temu jak jeszcze graliśmy w IV lidze jako Olimpia 2004 Elbląg to było więcej bardziej doświadczonych chłopaków. Ale jestem pod wrażeniem dobrej gry młodej drużyny Startu. Także troszeczkę szczęście nam dzisiaj sprzyjało i mieliśmy więcej pewności bo ci niektórzy moi zawodnicy są bardziej ograni. Grało dzisiaj sześciu zawodników z szerokiej kadry Olimpii grającej w II lidze. Także byli troszeczkę lepiej ograni z piłeczką. Generalnie dobra gra Startu była dla mnie na plus dla tego zespołu. Start Nidzica to już inna drużyna niż była. Jest to całkiem przemeblowany zespół. Działacze i trener Startu aby wytrzymali i nie załamywali się jedną czy drugą przegraną. W przyszłym roku jak już się ograją to będą lepszymi zawodnikami a Start groźniejszą drużyną.

Start Nidzica: Dąbrowski- Napiórkowski- Karwacki- Wawrzyniak- Ławicki- Pilipienko- Bróździński- Moszczyński- Michalski- Korzeniewski-Godlewski oraz Pawęcki, Perwejnis, Roczeń, Dymarczyk
Olimpia II Elbląg: Hrynowiecki- Brzezicki- Firlej- D.Zieliński- Miecznik- Molga- R.Zieliński- Lenarczyk- Liszko- Lisiecki- Sawicki oraz Złoty
Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)