Start Nidzica wygrywa w sparingach z Gminą Kozłowo

2013-07-24 20:29:48 (ost. akt: 2013-07-27 12:38:24)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W środę (24 lipca) na stadionie miejskim im.ks.Ryszarda Gamańskiego w Nidzicy przygotowujący się do rozgrywek IV ligowych Start Nidzica w meczu sparingowym pokonał A-klasową Gminę Kozłowo 5:1 (2:0)
W meczu sparingowym pod wodzą trenera Bartka Kruschela piłkarze IV ligowego Startu Nidzica zmierzyli się z A-klasową Gminą Kozłowo.

Gospodarze piłkarze Startu Nidzica wystąpili w przemeblowanym składzie. Z drużyny z poprzedniego sezonu wystąpiło zaledwie czterech zawodników. Pozostali to juniorzy klubu i zawodnicy, którzy wznowili treningi po przerwach.

Wynik dzisiejszego sparingu był sprawą drugorzędną. Trener Bartek Kruschel do wyjściowej jedenastki desygnował zawodników: D.Dąbrowski, Karwacki,R.Rzepczyński, R.Bróździński, Napiórkowski, Korzeniewski, Michalski, Godlewski, Moszczyński, Ławicki, Wawrzyniak.

Już w 5 min. Start Nidzica obejmuje prowadzenie po celnym uderzeniu Kamila Godlewskiego. Napastnik gospodarzy sprytnie wykorzystał wysuniętego z bramki bramkarza kozłowian Mohmada Jolaka Ali którego przelobował. W 25 min. aktywny w dzisiejszym spotkaniu Radek Moszczyński po rajdzie lewą stroną dośrodkował w pole karne gości, a tam piękną główką Michał Korzeniewski podniósł rezultat spotkania.

W 70 min. dwójkowa akcja Kamila Godlewskiego i Daniela Pawęckiego i ten drugi strzela trzeciego gola dla gospodarzy. Dziesięć minut później Paweł Napiórkowski odzyskał piłkę na połowie gości z którą podciągnął kilkanaście metrów i przytomnym uderzeniem po raz kolejny zmusił do kapitulacji bramkarza gości.

Honorowe trafienie dla gości z Kozłowa zdobywa grający trener tego zespołu Robert Sobotka. Faulowany w polu karnym sam pewnie wykorzystał ,,jedenastkę'' myląc zupełnie rezerwowego bramkarza gospodarzy Dawida Adamkowskiego.

Pod koniec spotkania sprytnie w polu karnym gości zachował się Tomek Perwejnis który ustalił wynik końcowy na 5:1 dla Startu Nidzica.
Start Nidzica do rozpoczęcia rozgrywek ligowych rozegra jeszcze kilka spotkań sparingowych w których zmierzy się raz jeszcze z Gminą Kozłowo oraz z Błękitnymi Pasym i Polonią Iłowo.

- Chcemy z meczu na mecz uczyć się grać jak najlepiej, a czas pokaże jak będzie. Ważne że chłopcy chcą bo na treningu mam frekwencję 18-22 zawodników. Więc chcą trenować , nie ma dwóch zawodników Adriana Roczenia i Wojtka Boczkowskiego na których też liczę. Jestem zadowolony że chce im się grać. Gramy o to aby w każdym meczu było jak najlepiej. W dzisiejszym sparingu dopóki starczyło sił to było w porządku. Przez ostatnie 1,5 tygodnia to był taki trening że ostro w kość dostali, więc nie dziwię się że w końcówce dzisiejszego meczu ciężko im było biegać. Pierwsza połowa była fajna, tak jak mieli grać tak grali - powiedział po zakończonym meczu trener Startu Nidzica Bartek Kruschel.

W sobotnim drugim sparingu pomiędzy tymi zespołami ponownie wygrał Start Nidzica, tym razem 3:1 (3:0).
Bramki dla gospodarzy zdobyli: Piotr Pilipienko oraz bezpośrednio z rzutów wolnych Paweł Napiórkowski i Kamil Michalski. Honorowego gola dla Gminy Kozłowo zdobył Łukasz Mańka. Wynik mógł być wyższy dla gospodarzy, lecz Paweł Napiórkowski nie wykorzystał rzutu karnego.