Podnoszenie ciężarów. Złoto dla Krystiana
i XIV miejsce dla drużyny

2013-07-18 09:54:37 (ost. akt: 2013-07-18 09:58:41)

Autor zdjęcia: TS NIDA

Czterech zawodników T.S.NIDA uczestniczyło w Letniej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów, która rozegrana została w Dobryszycach w województwie łódzkim. Cała czwórka stanęła na wysokości zadania.

Założeniem było zajęcie miejsc w pierwszej dziesiątce poszczególnych kategorii wagowych oraz zdobycie złotego medalu w najciężej kategorii wagowej +94kg.

Jako pierwszy wystąpił w kategorii 62kg Sebastian Kurlandzki, który zakończył rywalizację na IX miejscu. Następnie również IX miejsce wywalczył w kategorii 69kg o rok młodszy Mateusz Łęgowski.

Kolejny reprezentant naszego miasta Przemysław Świeboda w kategorii 85kg zajął miejsce V. Nie zawiódł nasz najlepszy sztangista Krystian Augustyniak, który ze znaczną przewagą pokonał rywali w kategorii +94kg i stanął na najwyższym stopniu podium.

W klasyfikacji klubowej na 48 klubów biorących udział w rywalizacji nasz klub uplasował się na miejscu XIV.

Dla Krystiana zapowiadają się pracowite wakacje. Nie będzie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż już w najbliższy czwartek wyjeżdża do Zakopanego na zgrupowanie Kadry Narodowej, podczas którego rozpocznie przygotowania do Mistrzostw Europy Juniorów, które będą rozegrane od 1 do 9 września w Kłajpedzie na Litwie. W sierpniu czeka Krystiana jeszcze kolejne trzytygodniowe zgrupowanie w Cetniewie, z którego zawodnicy udadzą się bezpośrednio do Kłajpedy. Marek Nachtygal