Łukasz srebro, Mateusz brąz

2013-05-27 17:22:58 (ost. akt: 2013-05-27 17:34:24)
 Od lewej : Łukasz i Mateusz Łęgowscy

Na Mistrzostwach Polski LZS Juniorów do lat 15 i 17K bracia: Łukasz i Mateusz Łęgowscy zdobyli srebro i brąz,a Sebastian Kurlandzki był czwarty.Kolejny raz nidziczanie pokazali, że liczą się w rywalizacji najlepszych sztangistów kraju.

Od 24 do26 maja sześciu zawodników Towarzystwa Sportowego NIDA rywalizowało w odbywających się w Biłgoraju Mistrzostwach Polski LZS Juniorów do lat 15 i 17.

Dwóch z nich rywalizowało w grupie zawodników do lat 17,pozostali do lat 15. Najlepiej wypadli bracia Łęgowscy. Łukasz wśród piętnastolatków w kat.62kg zdobył srebrny medal uzyskując wynik 176kg (76+100).

Drugi z braci Mateusz zdobył brązowy medal w kat. 69kg w grupie zawodników do lat 17 wynikiem 202kg(84+118). W tej samej kategorii wagowej Sebastian Kurlandzki stanął tuż za podium zajmując IV miejsce z wynikiem 194kg(87+107).

Kolejny nidziczanin Łukasz Grablewski w kat. 69kg zajął miejsce V. Najmłodszy ze startujących nidziczan Szymon Kozicki debiutując na tej rangi zawodach w kat. 45kg zajął miejsce VIII z wynikiem 80kg(34+46).

Niestety nie powiódł się start Przemkowi Korneluk, który zacięcie walcząc o brązowy medal spalił podrzut.

Kolejny start nidziczan, to eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ciechanowie 8 czerwca oraz 22 czerwca w Drużynowym Turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga i w tym samym dniu w Turnieju Młodych Talentów, który zostanie rozegrany w Gdańsku.