IV Liga: Błękitni Pasym - Start Nidzica 1:3 (0:0)

2013-04-27 18:59:20 (ost. akt: 2013-04-29 22:01:48)

Autor zdjęcia: Marta Szymańska

W sobotę (27 kwietnia) w meczu 21 kolejki piłkarskiej IV ligi podopieczni Sylwestra Czereszewskiego piłkarze Startu Nidzica pokonali w Pasymiu miejscowych Błękitnych 3:1.
Udał się rewanż piłkarzom Startu Nidzica za porażkę 0:3 jesienią na własnym stadionie z Błękitnymi Pasym.

Trener Startu Sylwester Czereszewski nie mógł skorzystać w dniu dzisiejszym z kontuzjowanych Grześka Mroza, Pawła Sobotki oraz Mateusza Szczypińskiego, Pawła Napiórkowskiego i Pawła Drozda.

Dzisiejszy mecz 21 kolejki rozegrany w Pasymiu toczył się pod dyktando drużyny przyjezdnej.

Start stworzył sporo sytuacji, lecz niestety żadna nie znalazła drogi do bramki pasymian. Gospodarze niewiele mieli do powiedzenia w dzisiejszym spotkaniu. Dwa strzały w światło bramki gości, to jedyne ich zagrożenie w pierwszej połowie.

W przerwie trener nidziczan Sylwester Czereszewski mobilizuje swoich zawodników do szybszej gry. W drugiej połowie Start zdecydowanie podkręca tempo, przyciska rywali i zaczynają padać gole.

Po wrzutce Tomka Perwejnisa w pole karne główką Michał Korzeniewski w 55 min wyprowadza Start na prowadzenie. W 62 minucie przed szansą podwyższenia na 0-2 staje Piotrek Kołakowski posyłając piłkę z rzutu karnego nad poprzeczką (po faulu na Dominiku Bróździńskim). Niedługo potem gospodarze doprowadzają do remisu po szybkiej kontrze, autorem trafienia jest Kamil Opaliński.

W 75 min. w polu karnym zagranie ręką jednego z piłkarzy Błękitnych. Jakub Rogowski nie marnuje okazji i ponownie goście z Nidzicy obejmują prowadzenie w tym meczu. Po strzale została wykonana kołyska przez piłkarzy Startu na cześć narodzin drugiego synka Jakuba Rogowskiego - Maksymiliana.

Start Nidzica zdecydowanie przeważa, gospodarze nie wiele mają do powiedzenia w tym meczu. Pod koniec spotkania w 82 min. Dominik Bróździński po podaniu Jakuba Stasiukiewicza znajduje się na czystej pozycji i świetnej okazji sam na sam z golkiperem Błękitnych nie marnuje zdobywając trzeciego gola i tym samym ustalając końcowy wynik meczu na 1:3 dla Startu Nidzica.

Start Nidzica wygrał dzisiejsze spotkanie, był zespołem lepszym, aktywniejszym stwarzającym sporo sytuacji strzeleckich na tle przeciętnie grającej drużyny z Pasymia.

Na słowa uznania zasługuje postawa Piotra Pilipienko który od 10 minuty z rozciętą głową (po zderzeniu jednym z zawodników Błękitnych) zagrał do końca spotkania i był wyróżniającym zawodnikiem.

Jest to pierwsze zwycięstwo Startu Nidzica pod wodzą nowego trenera Sylwestra Czereszewskiego.

Start Nidzica : Dąbrowski - Roczeń, Czereszewski, Kołakowski, Ławicki - Korzeniewski, Rogowski, Pilipienko, Perwejnis - Stasiukiewicz, Bróździński
Ławka rezerwowych : Walkiewicz, Napiórkowski M.