Czerwono w XVI kolejce halowej ligi. Pierwsze punkty Jankesów

2013-03-09 21:35:42 (ost. akt: 2013-03-10 02:34:55)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W sobotę (9 marca) w hali widowiskowo-sportowej rozegrano 16 kolejkę halowej nidzickiej ligi piłki nożnej
Wyjątkowo ,,czerwona'' była 16 kolejka halowej ligi. Arbitrzy spotkań Grzegorz Szczepkowski i Jarosław Kosobucki ukarali aż ośmiu piłkarzy czerwonymi kartkami, co stanowi ten smutniejszy rekord tej ligi. Po dwie czerwone kartki ujrzeli zawodnicy GKS Kozłowo i Ava Mebel, po jednej zawodnicy Drużyny A, Stalmotu B, Auto Landu i Juniorów.

W 16 kolejce strzelono 101 goli, w tym 3 samobójcze (Auto Land, FC Miami i Elda). W meczu ,,na szczycie'' lub jak kto woli w meczu ,,kolejki'' Jankesi zdobyli pierwsze punkty po zwycięstwie nad ZWO. Jeden mecz zakończył się remisem (4:4 w spotkaniu Cuby Napiwoda z FC Miami).

Lider z Kozłowa pokonał janowieckiego Orła, chociaż zwycięstwo nie przyszło tak łatwo i już dzisiaj może otwierać szampany za końcowy sukces w II Edycji Halowej Ligi. Alternatywa Old-Boys po świetnej grze dosłownie rozniosła piłkarzy Auto Landu, którzy rozegrali dzisiaj słabiutkie spotkanie. Porażki doznali Juniorzy, lecz przy remisie Cuby z FC Miami nadal zajmują 3 miejsce w ligowej tabeli. Elda pewnie pokonała Avę Mebel.

W tabeli na górze bez zmian. GKS Kozłowo już może świętować końcowy sukces. Orzeł spadł o trzy lokaty w dół. Bo-Mark Januszkowo po zwycięstwie nad Stalmotem B awansował o dwa oczka, a Jankesi sprzedali ostatnią pozycję piłkarzom ZWO.

Ciekawie się działo w klasyfikacji najlepszych strzelców. V-ce lider Marcin Olczak z Alternatywy Old-Boys strzelił dzisiaj aż 7 goli w meczu z Auto Landem i ponownie objął prowadzenie w tej tabeli. Bartek Szczypiński z Orła miał trudniejszych rywali i zdobył tylko dwa gole w spotkaniu z GKS Kozłowo.

Wyniki 16 kolejki


Jankesi - ZWO
Jak większość kibiców twierdziła był to mecz ,,na szczycie". Spotkały się ze sobą dwa najsłabsze zespoły w tej lidze. Stawką meczu było przedostatnie miejsce w tabeli premiowane awansem do Pucharu Ligi (zagrają w nim zespoły z miejsc 1-16 halowej ligi) , który rozegrany zostanie 16 marca. Jankesi wykorzystali swoją szansę i po ciekawej grze pokonali piłkarzy ZWO. W 2 min. Mateusz Strzeszyński zdobywa prowadzenie dla ZWO, a pięć minut później wyrównuje Dawid Tomasik. Jankesi groźnie uderzają z dystansu. ZWO przeważa w pierwszej połowie. Padają kolejne gole dla tego zespołu. Sebastian Zawadzki marnuje dwie dogodne sytuacje, lecz za trzecim razem się udaje i ZWO do przerwy prowadzi 5:2. Po zmianie stron ZWO staje w miejscu, Jankesi przejmują inicjatywę. Piłkarze tego zespołu zwietrzyli swoje szanse w tym meczu. Mecz robi się ciekawszy. Na 10 minut przed zakończeniem jest już remis 5:5, a w dalszej części spotkania kolejne trzy gole i Jankesi nareszcie zdobyli punkty w lidze. Gole dla Jankesów zdobyli: Artur Niedziela -3, Robert Przystup i Dawid Tomasik po 2, oraz Robert Januszewski -1, dla ZWO: Mateusz Strzeszyński -2 oraz Rafał Małecki, Sebastian Zawadzki i Mariusz Barański po 1.

Drużyna A - Isoroc
Mała niespodzianka w tym spotkaniu. Wyżej notowana Drużyna A przegrała z Isorockiem. Początek meczu zgodniy z planem, 3 minuta i najmłodszy na boisku Tomek Sadza zdobywa prowadzenie dla Drużyny A. Kapi czyli Kacper Dąderewicz marnuje wyborną okazje na podwyższenie wyniku. W myśli powiedzenia że nie wykorzystane sytuacje się mszczą bo za chwilę Tomek Kolaczek i Bartek Karólski strzelają pierwsze gole dla Isorocka i zespoły te zamieniają się na prowadzeniu. W Drużynie A dobre spotkanie rozgrywa Kacper Morzyc, po jego uderzeniu mamy remis na tablicy wyników. Isoroc przejmuje z wolna inicjatywę. Andrzej Łochnicki i Krzysztof Jasiński zdobywają ładne gole uderzeniami z dystansu. Końcowy sukces Isorocka jest zasłużony w tym meczu. Gole dla Isorocka zdobyli: Paweł Chmielewski -3, Krzysztof Jasiński, Tomek Kolaczek i Andrzej Łochnicki po 2 oraz Bartek Karólski -1, dla Drużyny A: Kacper Morzyc - 3 oraz Tomek Sadza -1.

Bo-Mark Januszkowo - Stalmot B
Dobry mecz piłkarzy z Januszkowa. Grzegorz Kaczmarczyk ze Stalmotu B Zapowiadał że jego zespół coś ,,urwie'' rywalowi, lecz nie udała się ta sztuka jego drużynie. Ostre strzelanie rozpoczął Bartek Skwarski, a Patryk Kołakowski wraz z kolegami zdobywali kolejne gole. B0-Mark przeważał od początku i zasłużenie wygrał te spotkanie. Gole dla Januszkowa zdobyli: Patryk Kołakowski i Mateusz Pasymowski po -3, oraz Bartek Skwarski, Radek Bogusz i Michał Dramiński po 1, dla Stalmotu B honorowego gola zdobył Marcin Isko.

Auto Land - Alternatywa Old-Boys
Po piłkarzach Auto Landu kibice więcej się spodziewali. Dzisiaj zawodnicy tej drużyny rozegrali słabiutkie zawody. Nie błyszczeli tak jak w poprzednich kolejkach. Fakt, że mieli dzisiaj za przeciwnika silny zespół Old-Boysów, jednak nie jest to w niczym usprawiedliwieniem dla tego zespołu. Alternatywa od początku obejmuje przewagę w tym meczu. Prym w tym zespole wiedzie najlepszy jej strzelec Marcin Olczak. Zawodnik ten zdobył 7 goli i powrócił na fotel lidera najlepszych strzelców, a tym samym wysoko podniósł poprzeczkę dla Bartka Szczypińskiego z Orła. Po minucie już było 2:0. Kolejne gole padają w krótkich odstępach czasu. Dobry mecz rozegrał oprócz Marcina Olczaka Mietek Michalski i Szymon Zieja. Mecz ciekawie zapowiadający się był jednostronnym widowiskiem. W Auto Landzie zabrakło motywacji, wiary w końcowy sukces, a Alternatywa jak przystało na zespół z czołówki tabeli bezlitośnie punktował rywali. Bramki dla Alternatywy Old-Boys zdobyli: Marcin Olczak -7, Szymon Zieja -3, Robert Stasiukiewicz -2, oraz Mietek Michalski i Zbyszek Dumański po 1, dla Auto Landu: Radek Sidorowicz - 2 oraz Przemek Oszczęda, Jarek Szatkowski, Krystian Kielecki i Michał Płoski po 1.

Najlepsi strzelcy ligi po 16 kolejkach:GKS Kozłowo - LKS Orzeł Janowiec
W drużynie z Kozłowa ciągły problem z obsadą pozycji bramkarza. Dzisiaj z konieczności wystąpił w tej roli Michał Jakuta i egzamin zdał poprawnie. Gumiś czyli Kamil Kowalik dwukrotnie i raz Bartek Grzela i lider szybciutko bo już w 3 minucie prowadzi 3:0. Dwie minuty później pierwszy gol dla Orła autorstwa Adama Wąsowskiego. Bartek Szczypiński w 11 min. zdobywa swojego pierwszego gola, ale Marcin Olczak w Alternatyw wysoko podniósł mu poprzeczkę a tabeli najskuteczniejszych strzelców i trudno było Bartkowi zdobyć więcej goli w spotkaniu z liderem z Kozłowa. Nie czysta gra Roberta Kowalika (łapanie rywala za koszulkę) nie znalazła pobłażania u arbitrów, którzy po dwu krotnych żółtych kartkach pokazali mu czerwoną. Młody zawodnik z Kozłowa zszedł z boiska. Jego zespół do przerwy prowadził 5:2. Po zmianie stron obraz gry wyrównał się. Częściej do głosu dochodzili zawodnicy Orła. Andrzej Wacikowski i Adam Wąsowski zdobywają dwa gole i zbliżają się do GKS-u. Riposta rywala natychmiastowa, Robert Sobotka i Tomek Lesiński nie dają wydrzeć zwycięstwa swemu zespołowi. GKS Kozłowo po zwycięstwie nad Orłem Janowiec już dzisiaj zez względu na wynik niedzielnego meczu może rozpocząć świętowanie z okazji zwycięstwa w końcowej klasyfikacji ligi. Bramki dla GKS Kozłowo zdobyli: Kamil Kowalik -3, Robert Sobotka i Bartek Grzela po -2, oraz Tomek Lesiński i Radek Sokołowski po -1, dla LKS Orła: Bartek Szczypiński i Adam Wąsowski po -2 oraz Radek Langowski i Andrzej Wacikowski po -1

Juniorzy - Stalmot A
Juniorzy zagrali osłabieni brakiem swego bramkarza Bartka Piotrkowskiego, którego w tej roli zastąpił Michał Zakrzewski. Od początku wyrównany mecz. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. W końcówce pierwszej połowy Rafał Szymański z rzutu wolnego i Piotr Sieński zdobyli gole dające prowadzenie do przerwy 2:0 dla Stalmotu A. Tuż po wznowieniu gry w II połowie Mateusz Szczypiński zmniejsza rozmiary porażki. Robert Wiński zdobywa trzecia gola i ponownie Mateusz Szczypiński dla Juniorów i skromnym zwycięstwem 3:2 dla Stalmotu A kończy się ten mecz. Gole dla Stalmotu A zdobyli: Rafał Szymański, Robert Wiński i Piotr Sieński po -1, dla Juniorów: Mateusz Szczypiński -2

Cuba Napiwoda - FC Miami
W 30 sek. Karol Szypulski z Cuby sprytnie musnął piłkę po rzucie wolnym Leszka Bunalskiego, czym zmylił bramkarza rywali i zdobył prowadzenie dla swego zespołu. W 5 min. Hugo czyli Kamil Rutkowski doprowadza do remisu, a w chwilę później ten sam zawodnik po akcji z Mateuszem Kosińskim wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Mecz szybki , akcja za akcją. Po przerwie Cuba przyciska, świetne zawody rozgrywa strzelec pierwszego i kolejnych goli - Karol Szypulski. Do remisu doprowadza Mateusz Kosiński który zalicza samobójcze trafienie. Kilka minut później zawodnik ten rehabilituje się i piękną główką, a Karol Szypulski również główką i Cuba prowadzi 4:3. Na minutę przed zakończeniem do remisu w tym spotkaniu doprowadza ponownie Mateusz Kosiński. Czarek Lewikowski z Cuby zaprzepaścił ogromną szansę na strzelenie zwycięskiego gola. Dla FC Miami zabrakło 2 sekund na wygranie tego meczu, gdyż strzał Kamila Rutkowskiego padł tuż po końcowej syrenie kończącej zawody, sędziowie tego gola nie uznali. Gole dla Cuby Napiwoda zdobyli: Karol Szypulski -3, Mateusz Kosiński (s), dla FC Miami: Kamil Rutkowski i Mateusz Kosiński po -2

Ava Mebel - Elda
W 20 sekundzie Adrian Dąbrowski zaskakuje dalekim uderzeniem golkipera Eldy Grzegorza Prósińskiego. Elda szybko opowiada i tuż po wznowieniu gry wyrównuje najlepszy jej snajper Michał Piskorz. W 6 min. podanie Daniela Pawęckiego ponownie wykorzystuje Michał Piskorz. Kolejne gole strzelają Paweł Kondeja, Jacek Smoliński, Schimel czyli Daniel Pawęcki. Elda osiąga przewagę i do przerwy prowadzi 5:3. Po zmianie stron mecz nie co się wyrównał. Rozstrzelał się Kamil Godlewski, lecz niebawem opuścił plac gry za czerwoną kartkę. Los ten spotkał także bramkarza tego zespołu, który za interwencję po za polem karnym również upuścił plac gry. Elda bez większego wysiłku poradziła sobie z Avą i zasłużenie wygrała te spotkanie. Gole dla Eldy zdobyli: Michał Piskorz -5, Daniel Pawęcki -2, oraz Jacek Smoliński i Paweł Kondeja po 1, dla Avy Mebel: Kamil Godlewski -3, Adrian Dąbrowski -1 oraz Paweł Kondeja (s)Jerzy Boczkowski
nidzica@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hahaha #1017973 | 88.199.*.* 10 mar 2013 20:49

  i to są juniorzy ? -,- sprzedaja mecze zeby miec 3 miejsce , old boye tez brawo .. byscie sie wstydzili

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (12)

  1. kibic #1017688 | 83.20.*.* 10 mar 2013 17:04

   Drużyna A sprzedała mecz na 100 % - żenada

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. :) #1017625 | 178.235.*.* 10 mar 2013 16:08

    tak jest!!!!!! stalmot A górą

    odpowiedz na ten komentarz

   2. :) #1017624 | 178.235.*.* 10 mar 2013 16:08

    tak jest!!!!!! stalmot A górą

    odpowiedz na ten komentarz

   3. uyt #1017575 | 88.199.*.* 10 mar 2013 15:23

    Cuba bardzo spadła, nie wiem czy ukończą na podium...

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (8)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5