Paweł Szczepkowski zrezygnował z funkcji prezesa Startu Nidzica

2013-03-07 19:57:18 (ost. akt: 2013-03-07 22:33:44)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

Dziś (7 marca) w sali konferencyjnej nidzickiego ratusza odbyło się Walne zebranie klubu MKS ,,Start'' Nidzica
Przybyłych na dzisiejsze walne zebranie przywitał ustępujący ze stanowiska prezes klubu Paweł Szczepkowski. Wśród gości znaleźli się: burmistrz Nidzicy Dariusz Szypulski, przewodniczący rady miejskiej Marek Kierzkowski, dyrektor ZOOiS Małgorzata Sawicka, radni miasta, Zarząd, działacze i piłkarze klubu oraz inni.

Na wstępie zebrania wybrano przewodniczącego Andrzeja Jabłonkę oraz protokolanta obrad Marka Dąbrowskiego.

Paweł Szczepkowski przedstawił w imieniu Zarządu sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności klubu za 2012 r. Podkreślił działalność pięciu sekcji piłkarskich i koszty działalności klubu za ubiegły rok.

Prezes ze względu na mnogość obowiązków w swojej firmie zrezygnował ze stanowiska. Do obecnych członków Zarządu Grzegorza Prósińskiego, Anny Wińskiej i Ryszarda Soliwody drogą głosowania dołączono Joannę Zielińską i Pawła Kondeję.

W dalszej części Zebrania dyskusji i wolnych wniosków głos zabrał wieloletni były trener klubu Andrzej Arcyz. Pan Arcyz mówił o poprawieniu danych klubu na ogólnopolskim portalu 90minut.pl i na stronie startnidzica.com w którym brak jest aktualnych informacji o klubie. Wielu zawodników zasłużyło na wyróżnienie na tych stronach, którzy grali w pierwszej, drugiej i trzeciej lidze innych klubów. Klub otrzymuje małe środki finansowe z miasta, a działacze nie potrafią pójść i rozmawiać do burmistrza, oświaty i radnych. Niepoważnie potraktowano moje zgłoszenie chęci do prowadzenia drużyny młodzieżowej. Zatrudnieni byli trenerzy bez kwalifikacji - aby nie Arcyz. Odbieram sposób traktowania mojej osoby jak uprawianie mobbingu, bo o zatrudnieniu mieli decydować trenerzy, a nie prezes Szczepkowski. Wnioskuję o przedstawienie budżetu klubu na 2013 rok. - powiedział w swym wystąpieniu Andrzej Arcyz.

Następnie głos zabrał burmistrz miasta Dariusz Szypulski, który wspomniał o nie najlepszej współpracy obecnego i poprzednich Zarządów klubu z władzami miasta. Burmistrz dodał, że miasto ile może, tyle dotuje na klub. Są w mieście i inne sekcje sportowe, które też potrzebują dotacji. Oczekuje od Zarządu klubu Start owocniejszej współpracy, przedstawienia swoich konkretnych i rzeczowych planów, pomysłów, a miasto ile będzie mogło, to pomoże, ale rozmowy muszą być konkretne i rzeczowe, bo jak do tej pory nie otrzymał konkretnych pomysłów od władz klubu.

W dalszej części zebrania głos zabrał były prezes klubu Maciej Bruszewski. Powiedział, że bardzo ciężko za jego czasów było załatwienie środków finansowych na bieżące potrzeby klubu i często, aby zamknąć budżet, musiał dokładać z własnych funduszy.

W imieniu radnych głos zabrał Zdzisław Napiórkowski. Powiedział, że burmistrz jest otwarty na konkretne i rzeczowe rozmowy z Zarządem klubu i zachęcał władze klubowe do owocniejszej współpracy z władzami miasta, a on i radni będą wspierać klub w miarę swoich możliwości.

Nowy Zarząd klubu w składzie: Grzegorz Prósiński, Anna Wińska, Ryszard Soliwoda, Joanna Zielińska i Paweł Kondeja w najbliższym czasie wybierze spośród siebie przewodniczącego Zarządu o czym państwa niezwłocznie poinformujemy.


Jerzy Boczkowski
nidzica@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (70) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. DLACZEGO MILCZYCIE. #1054199 | 88.156.*.* 13 kwi 2013 19:48

  Prezesie prezes wie że nieprawnia trójca działała w zarządzie obowiązkiem burmistrza odspawac gosci ze stanowisk.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. do ok prawo zostało złamane. #1043485 | 88.156.*.* 4 kwi 2013 14:18

  więc jeżeli tacy w zarządzie klubu byli ,napewno byli Burmistrz powinien odwołać osoby pełniące funkcje w zarządzie klubu ze stanowisk kierowniczych w spólce i w szkole .Na co więc czeka prawo zostało złamane.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. nni #1041272 | 88.156.*.* 2 kwi 2013 10:28

  w pierwszej kolejność wywalić z tego klubu dyrektora klubu , Pan niech wróci.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. NNI #1038688 | 88.156.*.* 29 mar 2013 14:08

  jak ktoś nie umie wykonywać nawet społecznie pracy niech się nie pcha .Dowodem jest obecna sytuacja w klubie.

  odpowiedz na ten komentarz

 5. zzz #1038581 | 83.9.*.* 29 mar 2013 12:57

  Do głupich wpisów jest stu chętnych do społecznej pracy tylko garstka. NAJLEPIEJ WEJŚĆ PRZEZ DZIURĘ W PŁOCIE NA MECZ I PÓŹNIEJ SIĘ MĄDRZYĆ JAKIM TO JA JESTEM ZNAWCĄ FUTBOLU.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (70)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5