Lekkoatletyczne zawody obok boiska Orlik w Bratianie

2016-04-22 09:28:13(ost. akt: 2016-04-22 09:33:22)
Młodzież biorąca udział w zawodach

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe

Teren przyległy do boiska Orlik w Bratianie stał się areną dla Mistrzostw Powiatu Nowomiejskiego w Mieszanych Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.
Licznie przybyłych biegaczy i ich opiekunów przywitała Katarzyna Trzaskalska, wicestarosta powiatu oraz Mirosław Urbanowski, koordynator sportu powiatowego. Starty podzielono na pięć kategorii wiekowych.

Wśród drużyn z klas IV szkół podstawowych zwyciężyła „dwójka” z Nowego Miasta, a drugie miejsce wywalczyła „jedynka”, trzecia i czwarta lokata trafiły do (kolejno) Kurzętnika i Marzęcic. Co ciekawe, w kategorii uczniów z klas V wyniki przedstawiają się tak samo: SP nr 2 na pierwszym miejscu, SP nr 1 na drugim oraz Kurzętnik na trzecim — tym razem nie było czwartego miejsca.

Rezultat biegów klas VI był już nieco inny. Na najwyższym miejscu w tabeli uplasowała się szkoła z Kurzętnika, druga była nowomiejska „dwójka”, trzecią lokatę zajęły Marzęcice, czwartą i piątą natomiast Tereszewo i Zwiniarz.

W kategorii gimnazjów najlepiej spisała się delegacja reprezentująca Marzęcice. Drugie i trzecie miejsca zajęły kolejno Kurzętnik i Nowe Miasto. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych ZS im C. K. Norwida prześcignął Zespół Szkół Zawodowych z Kurzętnika. kajoo

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.